Mobilné tímy vás zaočkujú aj doma
4. november 2021
Mesto Nitra na svojom území zriadilo viacero mobilných očkovacích miest. Všetko o očkovaní na jednom mieste

Mesto Nitra na svojom území zriadilo viacero mobilných očkovacích miest. Všetko o očkovaní na jednom mieste.

 

Výjazdové jednotky a pomocnú ruku mestu ponúkol Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK). Mesto Nitra ponuku prijalo a od novembra robilo všetko preto, aby okres Nitra získal žolíka a vyhol sa čiernej farbe v Covid automate. 

Nitra za niekoľko týždňov dosiahla potrebnú hranicu šesťdesiatpäť percent zaočkovaných ľudí nad päťdesiat rokov. „Naša snaha pokračuje ďalej. Nešlo predsa len o žolíka, ale najmä o zachránené životy,“ hovorí primátor Nitry Marek Hattas.

Termíny a lokality mobilných očkovacích jednotiek v meste Nitra platné od 10.02.2022

**OC MLYNY, 1. poschodie 

piatky a soboty 14:00 – 18:00 

POLIKLINIKA KLOKOČINA, použite vchod vľavo, prízemie, chodba a priestory pod schodiskom

 

POLIKLINIKA CHRENOVÁ, použite vchod vľavo, 1. poschodie, priestory jedálne vedľa rehabilitačného centra

 

Kultúrny dom Zobor                  

 

Kultúrny dom Dražovce      

 

Kultúrny dom Janíkovce

  

Kultúrny dom Kynek

 

Kultúrny dom Krškany

 

** V OC Mlyny očkuje vo vybrané termíny aj pediater deti od 12 rokov. Aktuálnu informáciu vždy zverejňujeme na Facebooku Mesto Nitra.

Organizačné informácie:

  • Registrácia nie je potrebná
  • Očkujeme vakcínami:
    Comirnaty (Pfizer/Biontech) – dvojdávková vakcína
    Janssen (Johnson&Johnson) – jednodávková vakcína
  • Očkujeme aj 3. dávkou
  • Pripravte si občiansky preukaz a preukaz poistenca

Očkovanie imobilných pacientov

Mobilné tímy na žiadosť zaočkujú imobilných pacientov a obyvateľov Nitry a okolia, ktorým zdravotný stav či vek bráni dostaviť sa do vakcinačného centra. Služba je bezplatná a je potrebné si ju vopred objednať. 

Kontakty: 
Katarína Hrivňáková (koordinátorka očkovania): katarina.hrivnakova@vaslekar.sk / 0903 853 553
Martina Záhorcová (mestský úrad): zahorcova@msunitra.sk / 037/65 02 119

NITRE POMÁHA BBSK

Očkovacie miesta zriadilo mesto Nitra v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom (BBSK) vo viacerých lokalitách s frekventovaným pohybom ľudí. Podáva sa dvojdávková vakcína Pfizer aj jednodávková Janssen.

“Rozhodli sme sa, že už nebudeme čakať na nitriansku župu. Od tohto momentu preberáme iniciatívu a mobilné očkovanie zastrešíme my. Sme nesmierne vďační za ponuku Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý nám dal k dispozícii vakcinačné kapacity. Vďaka ich proaktívnemu prístupu a pomoci vieme prísť bližšie k ľuďom. Som presvedčený, že nerozhodnutí obyvatelia už nezaváhajú a pomôžu nám vyhnúť sa najhoršiemu. Ide o udržanie ekonomiky, ale v prvom rade o ochranu životov,” hovorí primátor mesta Nitra Marek Hattas

„Banskobystrický samosprávny kraj patrí od začiatku pandémie k tým najaktívnejším a v mnohom sme suplovali aj úlohy vlády a ministerstiev. S mobilným očkovaním sme prišli ako jedni z prvých, máme profesionálne očkovacie tímy a dobre zvládnutú logistiku, preto vieme pomoc s vakcináciou ponúknuť tam, kde je to potrebné a je o ňu záujem,“ povedal podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť tu: https://www.facebook.com/nitramesto/videos/1050592592149208

BLIŽŠIE K ĽUĎOM

Mobilné očkovacie tímy chodia v Nitre aj do lokalít, ktoré sú buď vzdialené od centra mesta alebo horšie dostupné. Očkovanie preto prebieha aj v kultúrnych domoch. Návšteva výjazdovej jednotky v kultúrnych domoch je jednorazová s tým, že po 28 dňoch sa očkovací tím na miesto vráti, aby podal druhú dávku vakcíny, prípadne zaočkoval nových záujemcov.

Rokovania prebiehajú aj na úrovni obcí okresu Nitra. “Zástupcovia obcí okresu Nitra združených v Nitrianskom regionálnom združení obcí ZMOS sú myšlienke zriadenia očkovacích miest naklonení,” uviedol predseda združenia a starosta obce Jelšovce Ladislav Hroššo.

V prípade záujmu mobilné tímy očkujú aj imobilných pacientov a obyvateľov, ktorým zdravotný stav či vek bráni dostaviť sa do vakcinačného centra.

 

Vaše mesto Nitra 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022