Mestský web skončil na piatom mieste
15. november 2019
Ako má vyzerať funkčná a moderná stránka krajského mesta, ukázal všetkým Trenčín, ktorý zvíťazil

Ako má vyzerať funkčná a moderná stránka krajského mesta, ukázal všetkým Trenčín, ktorý zvíťazil.

 

Ale ani Nitra sa na súťaži v kategórii Zlatý erb 2019 nestratila. Odborníci napokon vyhodnotili, že Nitra má v kategórii miest a mestských častí piatu najlepšiu web stránku. Okrem Trenčína naše mesto  predstihli aj Nové Zámky, Bratislava-Petržalka a Levice.

„Berieme to ako výzvu a apel na zlepšenie. Veríme, že s našim webom zásadne pohneme budúci rok. Jeho najväčšie problémy máme zmapované,“ konštatoval nitriansky primátor Marek Hattas.

Treba si ale uvedomiť, že tvorba kvalitnej mestskej stránky je dlhodobý proces – a ďalšie vylepšenia prídu postupne. Ale už teraz je viac ako isté, že cieľmi sú užívateľsky jednoduchšie prostredie a spravodajsky prehľadnejšie a vizuálne príťažlivejšie informovanie o aktuálnom dianí v meste.

„Po spomínaných vylepšeniach sa tak nitra.sk – popri FB mesta a Radničných novinách – môže  stať rovnocenným informačným kanálom mesta, ktorý ponúkne dostupné a rýchle informácie, ktoré sa ľudia potrebujú včas dozvedieť,“ doplnil nitriansky hovorca a vedúci odboru komunikácie a propagácie Tomáš Holúbek.  

 

Andrej Jančovič

FOTO: www.zlatyerb.sk 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022