Mestskí policajti riešili rôzne priestupky, dominovali opití tínedžeri
11. november 2019
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície.

 

Dievča i chlapci nezvládli pitie

Zarážajúce je, že vek dievčaťa je 14 rokov, dvaja chlapci majú po 15 a jeden 16 rokov. Mládež nepila spolu, opité dievča chytila hliadka na Svätoplukovom námestí, dvoch chlapcov na Sládkovičovej ulici a jedného na Mostnej ulici. Jeden z mládencov musel byť hospitalizovaný, nakoľko mal v krvi až tri promile. Deti si prevzali zákonní zástupcovia, prípady sú v riešení odborom sociálnych služieb mestského úradu.     

Pútače pri ceste

Nitru zaplavilo vyše sto nelegálnych reklamných plachiet. „Na viacerých miestach na bezpečnostných zábradliach vedľa vozovky sme zistili nepovolené osadenie reklamných pútačov, priviazané plachty rozmerov približne 2×1 metra, propagujúcich personálnu agentúru Proplusco,“ informovala nitrianska mestská polícia.

Zistený priestupok a neoprávnené zabratie verejnoprospešného zariadenia  je v štádiu objasňovania.

Vypúšťal žumpu do kanalizácie 

Na základe oznamu občana riešili policajti prípad vypúšťania žumpy do verejnej kanalizácie v Krškanoch. Hliadka preverila situáciu na mieste činu, vinník dostal pokutu. 

Horel koš

Mestským kamerovým systémom policajti zistili hustý dym pred Trafačkou. Keďže oheň nebol veľký, hliadka ho uhasila.  

Pokojné „Dušičky“

Hliadky na všetkých cintorínoch mesta a v ich okolí pred dohliadali nad verejným poriadkom. K narušeniu verejného poriadku neprišlo.

Otvorené okno na aute

Na Potravinárskej ulici policajti zistili zaparkované motorové vozidlo s otvoreným oknom. Majiteľka auta na základe výzvy polície vozidlo zabezpečila s tým, že žiadne škody nespozorovala.

Rozbíjal fľaše v centre mesta

Hliadka preverovala aj oznam o mládeži, ktorá na Mostnej ulici a Svätoplukovom námestí pri divadle rušila verejný poriadok. Jeden z partie rozbíjal sklenené fľaše, do hodiny ho policajti vypátrali. Na útvare polície dostal pokutu, ktorú však na mieste neuhradil.

 

Andrej Jančovič

foto: www.pixabay.com  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022