Mestskí policajti darovali chorému mužovi ochranné rúško
9. apríl 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície.

 

Darovali rúško

Mestských policajtov kontaktoval starší muž – onkologický pacient – s tým, že si tento nedostatkový tovar nevie zabezpečiť. „Mestská polícia v Nitre síce nezabezpečuje občanom ochranné rúška, avšak vzhľadom na vážny rizikový stav občana, mu ochranné rúško poskytla z vlastných zdrojov. Hliadka mu rúško odniesla do miesta trvalého bydliska,“ uviedla mestská polícia na oficiálnom webovom sídle.

Túlavý pes na Klokočine 

Hliadke mestskej polície sa tiež podarilo na Klokočine chytiť túlavého psa, ktorý mohol ohroziť občanov najväčšieho nitrianskeho sídliska. Zviera policajti odovzdali veterinárovi.

Odpadla v Krškanoch

Osemdesiatročná starenka sa sťažovala na bolesť hlavy, rúk a vysoký tlak, ktorý bol príčinou jej odpadnutia. Dôchodkyňa tiež policajtom povedala, že bola predošlý deň testovaná na koronavírus s negatívnym výsledkom. Mestskí policajti zavolali lekárov, ktorí ju zobrali na vyšetrenie.

Našiel a vrátil peňaženku

Policajtom ju odovzdal poctivý občan. V peňaženke sa nachádzali osobné doklady, doklady od vozidla a platobné karty. Peňaženku si na útvare mestskej polície od príslušníka na operačnom pracovisku prevzal jej majiteľ,“ konštatovali mestskí policajti na oficiálnom webovom sídle.

Vyhadzoval nábytok z piateho poschodia

Hliadka mestskej polície riešila na Chrenovej oznam o vyhadzovaní nábytku z okna. Policajti zistili, že pod oknami sú vyhodené stoličky a ďalšie predmety z bytu. Muž dostal blokovú pokutu, rozhádzané veci po sebe upratal. Nepoučil sa však, riešila ho potom  aj štátna polícia za výtržníctvo a za tento trestný čin bol zatknutý a riešený v superrýchlom konaní. 

Osvetová činnosť medzi Rómami  

Na osvetovej činnosti v rámci zabráneniu šírenia koronavírusu sa, okrem mestskej polície, aktívne spolupodieľajú aj členovia miestnej občianskej poriadkovej služby.

 

Andrej Jančovič

ilustračné foto: web


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022