Mestskí policajti chytili papagája v záhradnej reštaurácii
7. august 2019
Prinášame vybrané prípady mestskej polície z minulého týždňa

Prinášame vybrané prípady mestskej polície z minulého týždňa.

 

Kradol kovové zábrany

Policajti preverili oznam občana o odcudzení kovovej zábrany. Po príchode na miesto činu hliadka spozorovala muža s kovovým zvodidlom, ktoré chcel predať v zberných surovinách. Päťdesiatnik po výzve strážnikov zvodidlo vrátil na pôvodné miesto, prípad je v riešení.   

 

Zlodej v škole

Hliadka mestskej polície si všimla podozrivého muža, ktorý sa pohyboval v areáli základnej školy Benkova. Ten sa pokúšal odcudziť železné trubky. Po zadržaní 47-ročný muž lup vrátil, následne dostal pokutu. 

 

Chytili papagája

Policajti vyriešili aj prípad uleteného  papagája, ktorý sa nachádzal na múriku záhradnej reštaurácie na Podzámskej ulici.  Mestským policajtom sa po príchode na miesto podarilo papagája bez zranenia odchytiť a previezť na útvar mestskej polície. Operenca si neskôr prevzala majiteľka.

 

Chýbajúci kryt kanalizačného zariadenia

Strážnici preverovali aj oznam o chýbajúcom kryte na kanalizačnom zariadení na Chrenovej. Keďže situácia v blízkosti detského ihriska predstavovala nebezpečnstvo pre chodcov a ich deti, miesto policajti označili výstražnou páskou a kovovými zábranami. Chýbajúci kryt po urgencii osadili zodpovední pracovníci nasledujúci deň. 

 

Kolaps šoféra

 Hliadka mestskej polície si tiež všimla šoféra, ktorý porušil predpis – Zákaz vjazdu. Keďže muž mal zdravotné problémy a po vystúpení z auta kolaboval, musela mu prísť na pomoc rýchla zdravotnícka pomoc.

 

Bitka psov

 Policajti riešili aj bitku psov v Mlynárciach. Majiteľ agresívneho psa, ktorý napadol slabšieho kolegu, dostal pokutu. Zároveň hliadke prisľúbil, že uhradí všetky náklady s ošetrením zraneného zvieraťa. 

 

Mladík rozbil sklenenú fľašu

Mládenec na obed rozbil sklenenú fľašu, následne policajti predviedli agresora na výsluch. Za prečin dostal pokutu, zároveň dostal výrazné upozornenie, aby nepokračoval v protiprávnom konaní.

 

Dedko bez peňazí aj dokladov

 Na útvar mestskej polície prišiel osemdesiatnik s tým, že z tašky prišiel nielen o 300 eur, ale aj o doklady. Keďže išlo o staršieho muža, mestskí policajti ho previezli na obvodné oddelenie policajného zboru, kde poškodený senior podal trestné oznámenie.

 

Poďakovanie policajtom

Policajti tiež evidovali ďakovný telefonát, v ktorom muž pochválil hliadku, ktorá našla ich rodinného psa.   

 

Bitka Srba so Slovákom

Pästná výmena na Mostnej ulici skončila po príchode hliadky mestskej polície. Nik z aktérov nechcel podávať trestné oznámenie, obaja tridsiatnici ale boli dôrazne upozornení, aby ďalej nepokračovali v protiprávnom konaní. 

 

Spracoval: Andrej Jančovič

Ilustračné foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022