Mestské zastupiteľstvo čaká vo štvrtok rokovací maratón
18. november 2019
V programe je viac ako päťdesiat bodov

V programe je viac ako päťdesiat bodov.

 

Zastupiteľstvo začne informáciami o plnení uznesení mestského zastupiteľstva v rôznych oblastiach. Následne sa predložia výsledky kontroly o použití mestských dotácií v TJ Stavbár Nitra a VKP–SPU Nitra.

Poslanci a poslankyne sa plánujú zaoberať aj úverom spred dvoch rokov, nakoľko k 31. októbru 2019 je ešte z celkovej sumy pôžičky nevyčerpaných 1,66 mil. eur. Peniaze zostali aj v úvere z roku 2018, kde je k poslednému októbrovému dňu 1,40 mil. eur. Aby sa peniaze použili, zastupiteľstvo plánuje schváliť rozšírenie oboch úverov o oblasti výstavby a obnovy školských budov a športovísk – a tiež prípravnej a projektovej dokumentácie. 

Mestské zastupiteľstvo plánuje rokovať aj o doplnení dodatkov k všeobecne-záväzným nariadeniam o miestnych daniach, dočasnom parkovaní, aj poplatkoch za komunálne a drobné stavebné odpady.

Jedným z bodov novembrového zasadnutia je aj vystúpenie Nitry zo Združenia miest a o obcí SR. Pripravená k prerokovaniu je aj Koncepcia riešenia problematiky ľudí bez domova na území mesta Nitry na roky 2019-2022 i návrh plánu zimnej údržby ciest a chodníkov počas tejto zimnej sezóny.

Prichystaný je aj návrh dodatku k rokovaniu výborov mestských častí aj ďalšie, prevažne majetkové body.

Ak nemáte osobne čas prísť na rokovanie mestského zastupiteľstva, priamy prenos môžete sledovať na webe. Pripájame aj link na „live vysielanie,“ ktoré začne od ôsmej hodiny: www.youtube.com/channel/UC_NA66iJnwlOR9wNC-wsd1A

Kompletný program zasadnutia nájdete tu: nitra.sk/zobraz/obsah/31864

 

Andrej Jančovič

ilustračné foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022