Mestská polícia opakovane riešila bezdomovcov
17. február 2021
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň.

 

Počas noci mestská polícia opakovane riešila podnet s bezdomovcom, ktorý prespával vo vnútorných priestoroch bytovky na Alexyho ulici. Napriek tomu, že päťdesiatpäťročného muža vyzvali, aby miesto opustil a informovali ho o možnostiach využitia útulku pre ľudí bez domova, muž sa na miesto vrátil. Pri treťom výjazde ho polícia našla ležať pred vchodom. Muž nedokázal sám vstať a s hliadkou nekomunikoval, preto mu zavolali sanitku.  

Ďalší bezdomovec potreboval pomoc na Párovskej ulici, pretože uviazol v šachte. Našiel ho tam občan, ktorých chcel šachtu zavrieť a preto privolal políciu. Hliadka pomohla mužovi dostať sa zo šachty von a šachtu riadne uzavreli poklopom.

Počas víkendového testovania polícia pátrala po bezdomovcovi, ktorý bol pozitívne testovaný na COVID-19 a mal byť umiestnený do povinnej karantény v ubytovacom zariadení na Dolnozoborskej ulici. „Jednalo sa o dvadsaťštyriročného miestneho bezdomovca, ktorého mestskí policajti našli pri Hypermarkete Tesco,“ uviedla polícia.

Výtržnosti v skateparku na Klokočine

Kamerový systém zaznamenal dvoch mužov, ktorí farbou poškodzovali železnú konštrukciu, betónovú plochu, elektrickú skriňu a betónové plochy na dráhe v skateparku na Popradskej ulici. „Skatepark poškodzovali dvadsaťšesťročný muž z Alekšiniec a tridsaťštyriročný muž z Nitry,“ uviedla polícia. Obaja zadržaní muži sa na mieste priznali, preto mestskí policajti privolala hliadku policajného zboru, ktorá prípad prevzala.

 

Lenka Mareková
Foto: Roman Oravec  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022