Mesto začalo s umiestňovaním kompostérov
13. august 2021
Do konca roka vznikne v Nitre ďalších dvadsať komunitných kompostovísk

Do konca roka vznikne v Nitre ďalších dvadsať komunitných kompostovísk.

 

Na Chrenovej, na Lipovej ulici dnes pribudol komunitný kompostér na kuchynský bioodpad, ktorý je súčasťou už zriadeného komunitného kompostoviska. „Na základe výsledkov prieskumu, ktorý mesto realizovalo v letných mesiacoch vzišiel záujem ďalších domácností z bytového domu na Lipovej ulici o poskytnutie kompostéra na kuchynský bioodpad,“ hovorí Martin Pavelka z odboru životného prostredia. Kompostér bude určený pre všetkých obyvateľov bytového domu Lipová č. 2., 4., 6., 8. a10. Zriadenie komunitného kompostoviska financovalo Mesto Nitra v rámci programu Kompostujeme v Nitre.

Záujem zo strany občanov, ktorí bývajú na sídliskách je pomerne veľký. Ďalších viac ako 20 komunitných kompostovísk plánuje mesto Nitra zriadiť ešte do konca tohto roka.

„Domáce a komunitné kompostovanie je najekologickejší a najprirodzenejší spôsob zhodnocovania bioodpadov. Prispieva k znižovaniu množstva zmesových komunálnych odpadov, ktoré sa ukladajú na skládku odpadov, podieľa sa na znižovaní produkcie skládkových plynov, ako metán, oxid uhličitý a dusík a v konečnom dôsledku bojuje proti globálnemu otepľovaniu,“ dodáva Pavelka.

 

Lenka Mareková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022