Mesto podporuje rozvoj cyklodopravy
30. máj 2017
„Som zato, aby čo najviac ľudí chodilo v Nitre bicyklami a keby čo najmenej ľudí jazdilo autami. Podporujeme aj akciu Do práce na bicykli,“

„Som zato, aby čo najviac ľudí chodilo v Nitre bicyklami a keby čo najmenej ľudí jazdilo autami. Podporujeme aj akciu Do práce na bicykli,“ zdôraznil primátor Jozef Dvonč na pracovnej porade s predstaviteľmi občianskej iniciatívy Rozbicyklujme Nitru!, ktorí požadujú sprístupniť pre cyklistov pešiu zónu celodenne a bez obmedzení. V súčasnosti je vjazd na pešiu zónu možný do 10. hod. a po 19. hod.

Dopravný inšpektorát PZ zatiaľ hlavne z dôvodu bezpečnosti návštevníkov pešej zóny nesúhlasí s rozšírením času jej sprístupnenia bicyklami. Nesúhlas s touto iniciatívou vyjadrila aj Únia nevidiacich a slabozrakých.

Vedenie mesta si vie predstaviť v určitom režime sprejazdnenie Radlinského, Kupeckej ulice a Svätoplukovho námestia. V krátkom čase sa  v Nitre vybuduje niekoľko kilometrov cyklistických chodníkov z IROP v hodnote 4 mil. eur. Pribudne aj požičovňa bicyklov ako doplnková služba k cyklotrasám. (SY)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022