Mesto musí mať smerovanie do budúcnosti
6. marec 2018
Vízia Nitry ako moderného mesta s témami mobilita mesta, životná úroveň, inteligentná energia a energetický manažment sa skloňovala zo všetkých uhlov pohľadu

Vízia Nitry ako moderného mesta s témami mobilita mesta, životná úroveň, inteligentná energia a energetický manažment sa skloňovala zo všetkých uhlov pohľadu na besede 26. februára s primátorom Jozefom Dvončom a ďalšími aktérmi. Pozvanie na diskusiu prijali starostovia, mestskí poslanci, zástupcovia ministerstiev, úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, ZMOS, Integrovaného regionálneho operačného programu, riaditelia rôznych inštitúcií.

Podľa primátora J. Dvonča sa postupnou implementáciou moderných technologických riešení život v meste zmodernizuje a stane sa komfortnejším. Koncept Smart City umožní v budúcnosti efektívne fungovanie veľkých sídiel spolu s celým regiónom, najmä čo sa týka dopravných riešení a aktívneho trávenia voľného času.

„Naši kritici nám vyčítajú, že hovoríme o Smart City a pritom máme deravé komunikácie, lenže všetko sa nedá urobiť hneď a naraz – a mesto predsa nemôže fungovať bez vízie. Už dnes nás môže tešiť, že sme znížili energetickú náročnosť viacerých budov, desať rokov postupne modernizujeme ZŠ, MŠ, polikliniky, vymenili sme 1200 svietidiel, odpad neskládkujeme, ale v každej mestskej časti je zberný dvor, máme 180 polopodzemných kontajnerov s čipmi, zaviedli sme mestské bicykle a vybudovaním 20 km cyklotrás sa dostaneme na takú úroveň, že budú pospájané všetky časti mesta s cieľom, aby ľudia jazdili do práce na bicykloch,“ zdôraznil primátor Dvonč. (SY)

 

Foto: Pohľad na časť predsedníckeho stola s hlavnými diskutujúcimi, v popredí primátor Nitry Jozef Dvonč.

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022