Medzinárodný strojársky veľtrh s novinkami
31. máj 2016
23. ročník Medzinárodného strojárenského veľtrhu.

Za účasti predstaviteľov štátu, samosprávy a zástupcov iných odvetví sa na výstavisku Agrokomplex v Nitre uskutočnil 23. ročník Medzinárodného strojárenského veľtrhu. Najnovšie technológie, stroje a novinky zaujali stovky návštevníkov nielen z Nitry a iných regiónov Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Veľtrh po roku opäť ponúkol  odborné  sprievodné  podujatia,  novinky  z oblasti  strojov,  zvárania,  hutníctva,  výroby  plastov,  automatizácie  i stavebnej a manipulačnej mechanizácie.  

Súčasťou medzinárodného strojárenského veľtrhu boli aj výstavy – Eurowelding, Cast – ex, Chemplast, Ema a Techfórum.

Veľtrh po prvýkrát ponúkol i zaujímavú výstavu leteckej techniky a modelárstva Aero-Expo, ktorej súčasťou boli i letové ukážky.  Výstava bola prevažne zameraná  na  ľahkú  leteckú  techniku,  inak  nazvanú  Ultralight,  aj s výnimočným vírnikom  Joker, ktorý má  punc slovenských výrobcov.   

Ďalšie  typy  lietadiel a vrtuľníkov vystavených v expozíciách boli – Fox, Viper SD 4, Joker Trike, Joker  Tyger G7, PPG trojkolka, MI-8, Robinson 22, Tercel a iné.

Medzi sprievodné akcie sa zaradilo aj odovzdanie pocty Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, keď mu bola odhalená socha na letisku v prímestskej časti Nitry – v Janíkovciach.

 

FOTO:  Na otvorení strojárenského veľtrhu sa zúčastnil aj primátor Nitry Jozef Dvonč, na snímke pri prezentácii systému projektu úsporného verejného osvetlenia. 

 

text a foto: (j)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022