Mariánska púť na Kalvárii s bohatým programom
12. august 2019
Púť bude počas troch dní – 15., 17. a 18. augusta

Púť bude počas troch dní – 15., 17. a 18. augusta. 

Aj tento rok je pre veriacich z Nitry a okolia pripravený zaujímavý duchovný program, ktorý vyvrcholí v nedeľu, 18. augusta o desiatej hodine slávnostnou svätou omšou, ktorú bude celebrovať nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák.

Samotný zvyk púte na Kalvárii siaha do 18. storočia, kedy nitriansky biskup Ján Gustíni zaviazal obyvateľov Nitry listinou z roku 1765, aby sa každoročne 15. augusta uskutočnila procesia na sviatok Nanebovzatia Panny Márie. Platná je tiež tradícia, že slávnostné bohoslužby na Kalvárii vedie nitriansky biskup.  

Mariánska púť sa počas augusta  v Nitre  koná viac ako 250 rokov. Úcta k Panne Márii má však ešte dlhšiu tradíciu, ktorá bola medzi veriacich etablovaná prostredníctvom prvých kresťanských misionárov už počas obdobia Veľkej Moravy.

Aj tento rok je pre veriacich pripravený bohatý program. „Misionári Verbisti a farnosť Nanebovzatia Panny Márie v Nitre pozývajú na púť k Matke Božej na Nitriansku Kalváriu. Liturgické slávenia v slovenskom i maďarskom jazyku bude dopĺňať bohatý duchovný a formačný program pre deti a rodičov,“ doplnil hovorca nitrianskeho biskupstva Tibor Ujlacký. 

Kompletný program nájdete v tomto linku:

www.biskupstvo-nitra.sk/put-k-matke-bozej-v-nitre-pozvanka/

FOTO: Slávnostnú omšu bude celebrovať nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák. 

Andrej Jančovič

foto: autor textu


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022