Kúpeľ otvoríme 8. októbra
19. september 2019
Nitrania sa bazénov dočkajú mesiac po zavretí letného kúpaliska

Nitrania sa bazénov dočkajú mesiac po zavretí letného kúpaliska.

 

Rekonštrukcia mestského kúpeľa prebieha v súlade s plánom. Podľa zmluvy s firmou, ktorá kúpeľ opravuje, sa práce ukončia 30. septembra.

Predpokladáme, že kúpeľ znovu otvoríme pre verejnosť 8. októbra. Ako informoval Miloš Dovičovič zo Službytu, ešte pred otvorením sa budú musieť vykonať technologické operácie, odobrať vzorky pre hygienikov a rovnako budeme musieť získať súhlas od hygieny na prevádzku kúpeľa.

Pripomíname, že majitelia permanentiek, ktorí si ich nemohli kvôli rekonštrukcii  vyčerpať v termíne, si ich budú môcť uplatniť za pôvodné ceny bez termínového obmedzenia – permanentky tak nikomu neprepadnú.

Mestský kúpeľ bol uzavretý od 17. júna. Rekonštrukciu už potreboval, bol v zlom stave. Niekoľko mesiacov pred uzavretím tu došlo k prasknutiu potrubia.

Na rekonštrukciu kúpeľa sme pôvodne vyčlenili 200-tisíc eur, nakoniec sme rekonštrukčné práce vysúťažili za 161 725,50 € aj s DPH.

V plaveckom bazéne sa uskutočnili búracie práce a montáž potrubia, sacieho a výtlačného systému. Urobilo sa tiež pofóliovanie bazéna, vrátane prelivových žľabov. Na detskom bazéne sa v rámci rekonštrukcie namontoval výtlačný systém a aj tu sa urobilo pofóliovanie.

 

Tomáš Holúbek, hovorca Nitry


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022