Konflikt pri skateparku na Dieloch
30. január 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície v minulom týždni

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície v minulom týždni.

 

Skatepark dejiskom roztržky

Hliadka mestskej polície riešila oznam o konflikte dvoch mužov a ženy. Tá tvrdila, že ju jeden z chlapov napadol. Naopak, muž uviedol, že sa iba bránil, nakoľko žena mu ukradla telefón za 300 eur. Na mieste mestskí policajti prípad neobjasňovali, pretože nadobudli podozrenie, že prípadné protiprávne konania mohli napĺňať skutkovú podstatu trestných činov. Z toho dôvodu na miesto privolali hliadku policajného zboru, ktorá prípad rieši.

Poškodená zastávka

Na operačnom pracovisku prijali telefonát o poškodení autobusovej zastávky nákladným vozidlom. Vyslaná hliadka na Stračej ulici zistila, že zastávka je v dezolátnom stave. A keďže mestskí policajti videli aj kamerový záznam z priebehu nehody, nadobudli podozrenie z trestného činu a preto prípad odovzdali privolanej hliadke štátnej polície.

Košičan nevedel nájsť zaparkované auto

Hliadku mestskej polície oslovil šesťdesiatdeväťročný občan z Košíc, ktorý nevedel nájsť zaparkované auto. Za pomoci motohliadky mestskí policajti vozidlo s košickým evidenčným číslom lokalizovali na parkovisku v jednom z vnútroblokov.

Pes pobehoval po Zobore

Vo večerných hodinách motohliadka mestskej polície preverovala telefonát o pobehujúcom psovi na Jazernej ulici. Nemecký špic sa našiel, momentálne sa mu hľadá nový majiteľ. 

Odtiahli vraky

Parkoviská sú bez vrakov. Konkrétne, na Partizánskej, Považskej, Popradskej a Murgašovej ulici a tiež aj na Triede Andreja Hlinku i Wilsonovom nábreží. 

Zaspala v autobuse

Policajti riešili telefonát matky, ktorej devätnásťročná dcéra zaspala v autobuse. Keď sa dievča zobudilo, vozidlo našla zamknuté. Mestskí policajti zistili, že mladá žena sa skutočne nachádza v uzamknutom dopravnom prostriedku na autobusovej stanici a nevie sa dostať von. Policajti prípad vyriešili, nakoľko prišiel šofér autobusu, ktorý nastupoval na rannú zmenu a pomocou jeho pokynov žena otvorila okno a za asistencie hliadky vyliezla z autobusu von. Vodič autobusu neskôr okno uzavrel a autobus zabezpečil.

Otvorený byt v centre mesta  

Hliadka mestskej polície preverila oznam o otvorenom byte na Štefánikovej triede. Policajti sa po preverení situácie skontaktovali s majiteľom bytu, ten uviedol, že v byte nič nechýba a nepozornosťou sa mu nepodarilo byt správne uzamknúť. Následne poďakoval nielen susedám, ale aj mestským policajtom.

Nájdená peňaženka

Motohliadke mestskej polície odovzdala štyridsiatnička peňaženku, ktorú našla na Výstavnej ulici. V peňaženke sa nachádzali rôzne doklady a bankomatové, či klubové karty tridsiatnika z Považskej Bystrice. Po spísaní úradného záznamu mestskí policajti buksu odovzdali štátnym policajtom.

Bitka pred divadlom  

Operátor kamerového systému mestskej polície spozoroval vo večerných hodinách bitku na Svätoplukovom námestí – pred vchodom Divadla Andreja Bagara. Na miesto činu prišli dve hliadky mestskej polície, bitkári sa po ich príchode zľakli a rozpŕchli do okolitých ulíc. Jedna hliadka mestskej polície zotrvala na mieste a monitorovala situáciu v okolí. Neskôr jednu osobu vo veku osemnásť rokov na mieste doriešila blokovou pokutou.

 

Andrej Jančovič

foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022