Koncert partnerského mesta v Synagóge
18. november 2015
V nitrianskej Synagóge sa v sobotu 14. novembra po roku uskutočnil koncert Hudba a víno, na ktorom sa predstavili huslisti Mariusz Monczak, Nadia Monczak a Mikolaj Monczak.

V nitrianskej Synagóge sa v sobotu 14. novembra po roku uskutočnil koncert Hudba a víno, na ktorom sa predstavili huslisti Mariusz Monczak, Nadia Monczak a Mikolaj Monczak z poľského partnerského mesta Zielona Góra. Poľskí virtuózi zahrali diela od W. A. Mozarta, F. Chopina, K. Szymanovskeho a ďalších známych poľských i zahraničných hudobných skladateľov.

Výborné výkony ocenili priaznivci vážnej hudby aj napriek absencii klavírneho sprievodu. Na koncerte bola v prestávke možnosť ochutnania vín zo Zielonej Góry, ktoré sú uznáme svojou špecifickou chuťou. Na koncerte sa zúčastnil aj zástupca primátora Nitry Ján Vančo.

Mestá Zielona Góra a Nitra neparticipujú len na kultúrnej báze, možná spolupráca je aj v medzinárodnom projekte (spoločne s ďalšími mestami) v rámci programovej osi Central Europe. Cieľom projektu bude zvýšenie kvality mestského prostredia prostredníctvom revitalizácie prvkov sídelnej zelene. Projekt by mal začať v budúcom roku. (j)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022