Komisia pre mestskú mobilitu sa zameria na komplexné riešenia
4. február 2019
Pri mestskom zastupiteľstve bude pracovať komisia s novým názvom. Zmenu navrhla viceprimátorka Nitry Michaela Hefková

Komisia  pre mestskú mobilitu má v pláne zamerať sa na komplexné riešenia všetkých typov dopravy v Nitre.     

„Chceme, aby  komisia pre mobilitu zastrešovala všetky návrhy k budovaniu a rozširovaniu infraštruktúry pre chodcov a cyklistov – aj so zapracovaním ďalších alternatív k spokojnosti občanov. Prípady projektov, ktoré riešia výstavbu alebo rozšírenie  vozovky, ale opomínajú výstavbu chodníkov alebo infraštruktúry pre cyklistov a MHD, sú aj samotným obyvateľom dôverne známe a je ambíciou novej Komisie pre mestskú mobilitu, aby sa tieto prípady neopakovali ,“ uviedla k dôvodu zmeny viceprimátorka Michaela Hefková.   

Komisia sa bude zaoberať aj vydávaním stanovísk k dopravnej infraštruktúre, zmenám v osobnej a autobusovej doprave či  nastavením  pasportizácie chodníkov, cyklotrás a ciest. 

V pláne je tiež organizácia  tradičných  a  netradičných  podujatí, ktoré  podporia alternatívne spôsoby prepravy – Európsky  týždeň  mobility, Do práce na bicykli, Do školy na bicykli a mnohé ďalšie. 

Predsedníčkou komisie  je Mgr. Michaela Hefková, členovia z radov poslancov sú  – Ing. Miloš Dovičovič, Ing. Peter Košťál, PhD., Ing. arch. Peter Mezei, Ing. Štefan Štefek a Ladislav Turba. Komisiu doplnia aj odborníci z radov občanov – Ing. Ľubor Andrášik, Ing. Ivan Janček, Eduard Lenčo, Ing. Andrej Sitkey, Ing. Vladimír Šimko a Ing. Ján Výboch.

TEXT: (AJ)

FOTO: ARRIVA


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022