Klokočina sa počas víkendu zabávala
3. september 2019
Návštevníci jarmoku určite neboli sklamaní ponukou zábavy odohrávajúcej sa na pódiu

Návštevníci jarmoku určite neboli sklamaní ponukou zábavy odohrávajúcej sa na pódiu.

 

Priestranstvo nad Mikovíniho ulicou na sídlisku Klokočina sa aj tohto roku zmenilo na jarmočný virvar s bohatou ponukou tovarov a pestrým kultúrnym programom. Podujatie, organizované pod taktovkou nitrianskej samosprávy, si za roky svojej existencie získalo srdcia Nitranov.

Klokočinský jarmok sa tento rok konal výnimočne už od štvrtka 29. do soboty 31. augusta. Počas prvého večera na podujatie zavítali aj zástupcovia radnice.

Poslanci výboru mestskej časti priložili svoje ruky k úspešnému priebehu podujatia. Najmä pri príprave klokočinských gastronomických špecialít ako sú kotlíková fazuľovica a klokočinský guláš.

Návštevníci jarmoku určite neboli sklamaní ponukou zábavy, odohrávajúcej sa na pódiu. Hlavným ťahákom 18. ročníka Klokočinského jarmoku  vystúpenie Queenmanie. Kapely, ktorá úspešne koncertovala v 20 krajinách sveta a je držiteľom ocenenia nemeckého Kunstler Magazinu Najlepšia európska revivalová kapela. Dlhotrvajúci potlesk si vyslúžili aj kapela Bukasový masív, hudobná skupina Orions so Števom Hruštincom a nitrianska kapela Dora. Čerešničkou na torte bolo Taste Of Brass Orchestra so záverečnou ohňovou šou.

Najmladších návštevníkov jarmoku zabávalo Centrum voľného času Domino. Deti si prišli na svoje pri ukážkach historického šermu s Bojníkom a v súťaži o najkrajšie tekvicové výtvory a výtvory prírody. Pre malých papkáčov bola pripravená ochutnávka varenej kukurice. Osemnásty ročník Klokočinského jarmoku sa zaradil k úspešným podujatiam Nitrianskeho kultúrneho leta, organizovaných pod taktovkou mesta Nitry, konkrétne odboru komunálnych činností a životného prostredia a odboru kultúry mestského úradu.

 

Ľudmila Synaková

Foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022