Holandská škola spolupracuje s Nitrou už štvrťstoročie
26. jún 2019
Zahraniční študenti pôsobili na nitrianskej veterinárnej škole.

Nitra, 26.jún 2019

Primátor Marek Hattas prijal zástupcov Stedelijk College zo Zoetermeeru. Z tohto mesta sem pricestovali primátor, viacerí poslanci aj ambasádori.

Na stretnutí  zástupcovia školy, diecéznej charity, mesta i hospicu bilancovali takmer 25 ročnú spoluprácu.

Za takmer štvrťstoročie v charite i hospice pomáhalo viac ako 500  študentov z krajiny tulipánov, ktorých v Nitre každoročne sprevádzali aj ich učitelia.  

„Holandská stredná škola podporila renováciu budovy na izby pre siroty, umiestnenie radiátorov v izbách, izolácie na ochranu pred spodnými vodami, odstraňovanie omietky v suteréne, rekonštrukciu či zasklievanie záhrady, za čo im patrí poďakovanie. Študenti tiež pomáhali každoročne upratovať a skrášľovať okolie hospicu – Domu pokoja a zmieru u Bernadetky,“ konštatoval  riaditeľ Diecéznej charity Juraj Barát.

Holanďania tiež u nás naviazali spoluprácu so Strednou odbornou školou veterinárnou v Nitre. Stovka tamojších študentov prišla do nitrianskej školy a z nitrianskej veteriny sa 120 študentov zaúčalo na škole v Zoetermeeri.

Spolupráca už ale nebude pokračovať, Stedelijk College sa mení na Beroeps College, s tým, že na škole sa budú vyučovať predmety s iným zameraním. 

Obe  mestá –  Nitra i Zoetermeer – tak môžu hľadať cesty i oblasti, v ktorých by mohli spolupracovať.

 

Andrej Jančovič, foto: Roman Oravec

            


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022