Hokejisti vyzvú v derby zápasoch Košice aj Slovan
24. september 2019
Domáci ľad bude horieť, Nitra privíta favoritov na titul

Domáci ľad bude horieť, Nitra privíta favoritov na titul.

 

Pred derby zápasmi však musia hokejisti v piatok, 27. septembra povinne zdolať outsidera z Detvy. A potom to príde. V nedeľu, 29. septembra o štvrtej preveria pripravenosť a formu nitrianskych hokejistov východniari z Košíc. A azda  najväčším lákadlom pre fanúšikov – aj hráčov – iste je bratislavský Slovan, s ktorým sa Nitra stretne 4. októbra o šiestej.

Čo sa týka aktuálnej sezóny, hokejisti zatiaľ podávajú kolísavé výsledky. V neúplnej tabuľke sú na šiestom mieste. Majú osem bodov a  plusové skóre 14:12. Najbližší súperi Nitry sú na prvom mieste (Košice), piatej priečke (Slovan) a Detva je na poslednom, trinástom mieste. 

Ako sa spomínalo v perexe, nitriansku hokejovú arénu čakajú „zápasy ako remeň.“ Hráči, ak ale chcú byť v zápasoch  s favoritmi úspešní, musia pridať hlavne v útoku. Zatiaľ  chýbajú góly Samuela Bučeka aj Róberta Lantošiho, ktorí po sezóne odišli do kvalitnejších líg. Ich nástupcovia sa zapracovávajú, veľkými nádejami sú Andrej Kollár, Eduard Šimun a výborne hrá aj pätnásťročný Šimon Nemec, ktorý už má po piatich zápasoch prvý bod za asistenciu.

V rámci dlhodobých cieľov, mladé mužstvo s rýchlymi korčuliarmi, doplnené o skúsených veteránov a zámorskú légiu má iste na medailu aj tento rok. Dôležitá ale bude chémia v kabíne, prepotrebné šťastie, ale hlavne hokejové majstrovstvo. To Nitranom nechýba, nechajme sa teda prekvapiť, či najúspešnejší nitriansky kolektív po roku opäť chňapne po medaile.                        

 

FOTO: Medzi najlepších hráčov Nitry v tejto sezóne patrí Andrej Kollár.                                

Andrej Jančovič

foto: SITA, Martin Havran


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022