Hokejisti vyhrali premiérový titul pre Nitru
25. apríl 2016
Nitrianski hokejoví majstri s pohárom Vladimíra Dzurillu.

Sklamanie z tesného a  smoliarskeho semifinálového minuloročného vypadnutia s hokejistami spod Urpína už určite nitrianskych hokejistov prebolelo a horká chuť patiny z tretieho miesta opadala ako imelo na vianočnom stromčeku. Kanadská a americká légia (Laliberté, Blackwater, Milam, Beca, Baker) spoločne s nitrianskymi odchovancami (Slovák, Mezei, Milo, J. Štefanka) a ďalšími hráčmi vrátila prehru partii okolo hokejového matadora Handzuša a snajpra Tománka aj s úrokmi a zaslúžene zvíťazila v šesťzápasovom finálovom thrileri 4:2 na zápasy. 

Zapracovanie nitrianskych odchovancov, skĺbenie mladosti a skúsenosti, bojovnosti a talentu patrili medzi plány nového vedenia klubu pred sezónou a treba konštatovať, že sa im tento zámer podarilo zrealizovať na výbornú.  Tréner Antonín Stavjaňa nemenil ofenzívny a pre divákov atraktívny štýl hry, lebo povedzme si na rovinu, Nitra má útok v „krvi“ a radšej útočí a strieľa góly ako bráni nebezpečné ataky súperov vo svojom obrannom pásme. Hokejisti sa počas celej sezóny, ale  najmä v play-off prezentovali vynikajúcimi výkonmi na hranici (a veľakrát) aj nad limitmi svojich hráčskych i zdravotných možností.

Aj keď v dôsledku zámorského štýlu „baranov“ dohrávali „corgoni“ finále bez viacerých opôr (Kutálek, Ordovenský) i s hráčmi so zdravotnými problémami (Milo, Blackwater). Nitrania však vydržali a zaslúžene si mohli vychutnať zlatistý mok z Dzurillovho pohára a zapáliť víťazné cigary. Aj preto treba záverom tohto zamyslenia konštatovať, že Nitra je momentálne na Slovensku bezpochyby najlepším hokejovým klubom s najlepšími fanúšikmi, a tiež, významnou podporou zo strany mesta. 

FOTO: Nitrianski hokejoví majstri s pohárom Vladimíra Dzurillu, na snímke spolu s hráčmi aj primátor Nitry Jozef Dvonč.   (j)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022