Hokejisti v úvode sezóny s polovičnou úspešnosťou
16. september 2019
Maďarské mužstvo doma zdolali, u nováčika na východe prehrali

Maďarské mužstvo doma zdolali, u nováčika na východe prehrali.

V úvode sezóny nemôže byť v Nitre s výsledkami spokojnosť. A asi ani s predvedenou hrou. Nitrania v úvodnom kole otáčali v poslednej tretine zápas s Budapešťou, keď päť minút pred záverečným klaksónom rozhodol snajper Blackwater a stanovil výsledok na 3:2.

V druhom zápase s nováčikom z Michaloviec sa ale situácia otočila. Nitra na klzisku nováčika vyhrávala, o jednogólové vedenie však prišla –  a prehrala 2:3.

„Vedeli sme, že ideme k nováčikovi, ktorý je emočne hore. Hráčov sme na to pripravovali. Prvá tretina bola herne v našej réžii, hru sme mali pod kontrolou, ale nedali sme góly. V druhej sme si mysleli, že to pôjde samé a vtedy sa zápas zlomil v prospech domácich. Pre mňa sú to stratené body, zápas sme totiž prehrali vlastnou laxnosťou, “ neskrýval sklamanie po prehranom zápase tréner Nitry Andrej Kmeč.

Udobriť si náročných nitrianskych fanúšikov môžu hokejisti už v utorok, 17. septembra o šiestej, kedy na domácom ľade privítajú Liptovský Mikuláš. Tri body sú v tomto prípade jasnou povinnosťou aktuálneho vicemajstra. 

Andrej Jančovič

foto: TASR


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022