Festival chutí zaujme naše chuťové bunky už zajtra
31. máj 2019
Gastronomické špeciality od výmyslu sveta a – podľa predpovede počasia aj hrejivé lúče slnka

Gastronomické špeciality od výmyslu sveta a – podľa predpovede počasia aj hrejivé lúče slnka.

Toto všetko by si mali plnými dúškami užívať návštevníci Festivalu chutí Nitrianskeho kraja, ktorý štartuje už túto sobotu na Svätoplukovom námestí  v Nitre. Nielen na námestí, ale aj v  priľahlých uličkách budú stánky plné gastronomických špecialít z nitrianskeho regiónu. Počas festivalu si návštevníci budú môcť vychutnávať nielen dobré jedlo, ale aj  úžasnú  atmosféru,  ktorú  dotvoria  zvuky  bubnov  a rytmus  južanského temperamentu.

Súčasťou festivalu je aj tradičná Jahodová Nitra, ktorá spája gastronomické špeciality s odkazom  na  pestovanie  jahôd  v tomto  kraji.  Na  svoje  by si mali prísť  všetci  milovníci regionálnych  produktov,  jedál  a domácich  nápojov. Na festivale ľudia nájdu všeličo od kaviarničiek,  cukrární  cez  lokálne  pivovary  a vinárstva  až  po  regionálne  špeciality.

„Tento rok sa festival presunie opäť na svoje  pôvodné  miesto,  na  Svätoplukovo  námestie,  nakoľko  priestor  Starého  rínku v Nitre  bol  pre  takýto  typ  podujatia  nedostatočný.  Festivalové dianie sa bude odohrávať nielen na Svätoplukovom  námestí,  ale  aj  priľahlej pešej  zóne  a Kupeckej  ulici,“ povedala výkonná  riaditeľka  Nitrianskej  organizácie  cestovného  ruchu Marta  Hároniková.

Súčasťou festivalu je Medzinárodný festival bubnov a perkusií drumpoint Slovakia 2019.  Tento rok sa predstavia bubenícke skupiny a capoeristi zo Slovenska aj zahraničia. „Vo večernom programe budú účinkovať špičkoví interpreti latino hudby  –  brazílsko-česká  formácia  Ritmo  Factory  so  svojou  energickou  sambou,  Marco  Pillo  salsa  band  spolupráci so Sangre Nueva a o party ako v Rio de Janeiro  sa postará brazílsky DJ Chicote, ktorý hosťuje v najznámejších kluboch Ria. Nitra sa môže tešiť na exotický latino večer,“ prezradila riaditeľka festivalu Romana Bojdová.

                                                                                                                      Ľudmila Synaková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022