Fašiangovať sa bude aj v mestských častiach
7. február 2020
Tohto roku si okrem Staromešťanov budú fašiangy užívať aj obyvatelia nitrianskych mestských častí

Tohto roku si okrem Staromešťanov budú fašiangy užívať aj obyvatelia nitrianskych mestských častí.

Nitrianska radnica spolu s VMČ č. 5 organizuje v Kultúrnom dome v Nitre-Párovských Hájoch  fašiangový karneval. Zábava sa začne sa o 17. hodine a vstupenky si kupovať nemusíte.

Pred veľkonočným 40-dňovým pôstom sa v nedeľu 16. februára zabavia aj obyvatelia Mlynáriec. V miestnom Kultúrnom dome na Dubíkovej ulici organizuje pre nich mesto Nitra v spolupráci s miestnym spolkom Slovenského Červeného kríža fašiangové stretnutie.

V nedeľu 16. februára sa v Dome Matice slovenskej na Dolnočemánskej ulici uskutoční od 15.30 h rodinný karneval, ktorý je určený rodinám s deťmi. Maškarný ples je v réžii  Cirkevného centra voľného času na Klokočine spolu s Domom Matice slovenskej v Nitre.

Na Zobore sa v Kultúrnom centre na Svätourbanskej ulici uskutoční vo štvrtok 20. februára  o 16. h fašiangová zábava – batôžkové stretnutie, ktoré pripravuje MsO JDS č. 5. Vstup na túto zábavu je na pozvánky.

V sobotu 22. februára sa bude fašiangovať na Svätoplukovom námestí v centre Nitry, no pre Janíkovčanov bude o 19.30 h nachystaná v Kultúrno-spoločenskom centre fašiangová zábava. Podujatie organizujú Miestna organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska č. 3 v spolupráci s Miestnym odborom Matice slovenskej v Nitre-Janíkovciach.

Bohatý dvojdňový program je pripravený aj v mestskej časti Dražovce. V sobotu 22. februára sa v Kultúrnom dome uskutoční o 19.00 h maškarný ples. Organizátorom plesu je Občianske združenie Pre Dražovce, mesto Nitra, VMČ č. 6 a OZ Tradícia.

Dražovčania si v nedeľu 23. februára budú môcť užiť aj tradičný fašiangový sprievod, ktorý od 13. h bude prechádzať po uličkách mestskej časti. Tento sprievod vyvrcholí večernou zábavou a polnočným pochovávaním basy v réžii OZ Tradícia. Vedúca OZ Tradícia Miroslava Zaujcová povedala, že cieľom tohto spoločenského podujatia je pripomenúť si fašiangové zvyky našich prastarých rodičov.

Fašiangy tradične vyvrcholia v Nitre-Dolných Krškanoch, kde sa Krškančania stretnú na fašiangovej zábave podľa tradícií v utorok 25. februára o 18.00 h. Do tanca im bude vyhrávať kapela Brilax a o polnoci pochovajú basu s FS Íreckí seniori. Podujatie, na ktoré je vstup voľný, organizuje mesto Nitra, VMČ č. 1 a OZ Krškany 2020.

 

Ľudmila Synaková

Foto: autorka


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022