Európsky týždeň mobility aj so zdieľanými autami
17. september 2019
Všetci klienti služby Share Car môžu počas ETM jazdiť zdarma

Všetci klienti služby Share Car môžu počas ETM jazdiť zdarma.

 

Služba je populárna najmä v zahraničí, svojich priaznivcov si ale získava už aj v Nitre. Jej využívanie prispieva k znižovaniu počtu osobných vozidiel v mestskej premávke, šetreniu životného prostredia a tiež – k sporeniu peňazí ľudí, ktorí na takýchto autách jazdia. Platí sa len vtedy, ak na vozidle niekam idete. A počas Európskeho týždňa mobility ani to nie. „Od 16. do 22. septembra môžu noví, aj starí užívatelia jazdiť 50 kilometrov zadarmo,“ láka Dušan Chrenko, majiteľ firmy, ktorá v Nitre prevádzkuje službu zdieľaných áut. 

Ak sa chcete o tejto službe dozvedieť viac, pozývame vás v sobotu, 21. septembra od 14. do 16. hodiny na dopravné ihrisko na Chrenovej. 

Európsky týždeň mobility vyzýva verejnosť, aby radšej volila udržateľné spôsoby dopravy. Medzi ne iste patrí aj služba zdieľaných áut. „Využiť však môžete aj verejnú autobusovú dopravu, chôdzu, cyklistiku, a tým prispieť k zlepšeniu kvality ovzdušia. Lebo len toto sú spôsoby ako urobiť z Nitry príjemnejšie miesto pre život a prácu,“ dopĺňa hovorca radnice Tomáš Holúbek. 

 

Andrej Jančovič

foto:  www.sharecar.sk


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022