Elektroodpadu sa zbavíte jednoducho a zadarmo
8. september 2020
Od 26. septembra sa pravidelne raz mesačne budete môcť zbaviť nepotrebnej bielej techniky

Od 26. septembra sa pravidelne raz mesačne budete môcť zbaviť nepotrebnej bielej techniky.

 

Máte doma nepotrebné chladničky, mrazničky, mikrovlnky, umývačky riadu, práčky, sušičky, sporáky, rúry, varné dosky, mobilné klimatizácie, radiátory, ohrievače či vysávače? Dávno vám doslúžili a vy neviete, čo s nimi?

S ich zberom  vám odteraz celoročne a zadarmo pomôže Združenie výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu. Avšak pozor, spotrebiče treba pred ich odovzdaním do zberu očistiť, vyliať vodu z filtra práčky alebo rozmraziť mrazničku.

Občania si túto službu môžu objednať online cez stránku www.zberelektroodpadu.sk. a to cez sekciu „objednať“ si treba zvoliť mesto Nitra a vybrať si vyhovujúci termín zberu. Do online objednávky je potrebné doplniť údaje o type a množstve elektrospotrebičov a napokon aj kontaktné údaje (adresu).

„Prvý zber spotrebičov sa uskutoční v sobotu 26. septembra od 8. do 12. hodiny. Objednávku na zber je potrebné vyplniť najneskôr 24. septembra,“ uviedla PR manažérka spoločnosti Envidom Jana Nahálková.   

„Upozorňujeme občanov, že zberu televízorov a monitorov sa táto služba netýka. Občania ich tak ako doteraz musia odviezť na niektorý zo zberných dvorov.  Viac informácií o tom, ako a prečo recyklovať elektroodpad, nájdete aj na www.envidom.sk,“ dodala v tlačovej správe Jana Nahálková.

 

Ľudmila Synaková

Foto: envidom.sk  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022