Dotazník o kultúrnom živote v Nitre
15. apríl 2020
Cieľom dotazníka je skvalitnenie úrovne kultúrneho života v Nitre

 

Dotazník možete vyplniť tu

 

„Pre život ľudí je kultúra jedna z najdôležitejších vecí. Čo by sme robili bez knižiek? Bez filmov? Bez rádia, bez hudby? Veď možno práve v týchto ťažkých časoch sú to veci, ktoré nás držia nad hladinou a poskytujú nám optimistickejšie videnia sveta. Je to nesmierne dôležité.“ 

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO), Denník N, 10. 4. 2020

 

V časoch pandémie mesto pracuje okrem iného na stratégii v oblasti kultúry a kreatívneho priemyslu a zvažuje kandidatúru na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026.

Odbor kultúry MsÚ Nitra spustil prieskum o úrovni kultúrneho života v Nitre. Vyjadriť názor na kultúru v Nitre v ňom môžu obyvatelia mesta, nitrianskeho regiónu či všetci, ktorí do mesta dochádzajú za prácou či vzdelaním. Zozbierané údaje by mali následne poslúžiť ako podklad pre tvorbu Stratégie rozvoja kultúry v meste.

„Aj v týchto ťažkých časoch myslíme na budúcnosť. Chceme, aby bola Nitra živým mestom s fungujúcou a kvalitnou kultúrnou infraštruktúrou a atraktívnou kultúrnou ponukou, pretože veríme, že kultúra z nej dokáže urobiť lepšie mesto pre život. Bez obyvateľov Nitry to však nedokážeme,” hovorí o potrebe zbierania dát od občanov primátor Marek Hattas. 

Vyplnením dotazníka sa môžete zapojiť aj do súťaže o 10 hodnotných cien, medzi ktorými sú napríklad balíček regionálnych produktov, obraz maliarky Slávky Laurovej, detské knihy Enci, Benci od Krajského osvetového strediska v Nitre, či remeselný kozmetický balíček.

Dotazník nájdete aj na tomto linku: https://nitra.sk/kulturnydotaznik

Dotazník bude tiež slúžiť pre zvažovaný projekt kandidatúry Nitry na titul Európskeho hlavného mesta kultúry, ktorý sa má v roku 2026 po 13 rokoch opäť vrátiť na Slovensko. Prvým slovenským EHMK boli v roku 2013 Košice, ktorým sa vďaka projektu podarilo usporiadať desiatky kultúrnych podujatí. Okrem toho premenili miestne kasárne na kultúrne centrum Kasárne Kulturpark či nevyužívané výmenníky tepla na sídliskách na malé komunitné centrá, ktoré sa dnes tešia veľkej obľube.

 

Henrich Varga, odborný poradca pre komunikáciu

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022