Deti bubnovačkou za svoje práva
25. november 2019
Po Slovensku a v Nitre sa 19. novembra bubnovalo už po šiestykrát

Po Slovensku a v Nitre sa 19. novembra bubnovalo už po šiestykrát.

 

Viac ako 21 000 detí na celom Slovensku v rovnakom čase od 10. do 11. hodiny bubnovalo, aby poukázali na svoje práva. Pod Zoborom sa do podujatia zapojili deti z materských škôl.

 „Tisíce detí s podporou dospelých naprieč celým Slovenskom pripomenuli, že hlas detí je dôležitý, pretože – byť vypočutý – je tiež právom, a to bez rozdielu veku. V Nitre bubnovali deti materských škôl v športovej hale Olympia,“ povedala Mariana Kováčová, riaditeľka neziskovej organizácie Centrum Slniečko, ktorá bola hlavným organizátorom tohto podujatia.

Cieľom bubnovačky nie je lámanie rekordov. Podujatím s mottom „Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť“ chceli organizátori podporiť v spoločnosti tému väčšej ochrany detí pred násilím a poukázať na potrebu prevencie.

„Násilie je téma, ktorá nás sprevádza celým naším životom v rôznych podobách. Ovplyvňuje náš život a aj život našich detí. Deti sa čoraz častejšie stretávajú s ponižovaním, posmievaním, vylučovaním či inými formami násilia, ale často sa problém odhalí, keď je už neskoro,“ uviedla Mariana Kováčová s tým, že je dôležité o násilí s deťmi hovoriť.

Násilie na deťoch sa často vyskytuje bližšie, než sa môže zdať. A mnohokrát uniká našej pozornosti. Je potrebné zvyšovať informovanosť a citlivosť verejnosti na prejavy násilia páchaného na deťoch.

 

Ľudmila Synaková

foto: Ľubica Gráfová


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022