Deň víťazstva nad fašizmom si pripomenuli aj v Nitre
9. máj 2018
Položením vencov k Pamätníku víťazstva si pripomenuli obyvatelia Nitry 73. výročie od ukončenia druhej svetovej vojny

Položením vencov k Pamätníku víťazstva si pripomenuli obyvatelia Nitry 73. výročie od ukončenia druhej svetovej vojny. Deň víťazstva nad fašizmom je dôležitým momentom nielen pre dejiny Slovenska, ale aj celého sveta, nakoľko najväčší vojnový konflikt prispel iba k vývoju nových zbraní, a samozrejme, nespočetnému množstvu obetí, ktorými boli najmä civilisti.

Účastníci slávnostného zhromaždenia si dôstojne a s pietou spomenuli na vojnové utrpenie miliónov ľudí, rezonovala hlavne  nádej, že  ľudstvo nikdy nezabudne na memento druhej svetovej vojny, ktorá vzala život 62 miliónom ľudí.

Na slávnostnom zhromaždení sa tiež, okrem iných hostí, zúčastnili primátor Nitry Jozef Dvonč, predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica, prednosta Okresného úradu v Nitre Karol Borik, nitrianski mestskí a krajskí poslanci, zástupcovia úradov, inštitúcií, univerzít, gymnázií, ozbrojených síl, protifašistických bojovníkov, politických strán a hnutí, vojnových veteránov, vojenských dôchodcov a iných vzácnych hostí.

FOTO: Aj v Nitre si pripomenuli Deň víťazstva nad fašizmom. (J)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022