Deň materských škôl zotrel rozdiely medzi deťmi
20. november 2023

Mestská športová hala sa 8. novembra ozývala detským smiechom a radosťou. Nitrianski škôlkari oslavovali „Deň materských škôl“. Oslavovali hrou, tancom, spevom a športom. Karatisti z TORNADO TEAM a moderné gymnastky z OCTOGYM predviedli svoje zručnosti a pripravili si pre deti aj športové aktivity. Organizátorky pripravili pre deti stanovištia, na ktorých si vyskúšali základy programovania, vlastnosti magnetizmu, konštruovali, skladali tangramy, počítali. Pani učiteľky z CVČ Domino pripravili pre deti prekážkovú dráhu a spoločne si zatancovali. Svet zábavy s maskotmi sa postaral o prekvapenie v podobe Tlapkovej patroly.

Cieľom podujatia bola prezentácia predprimárneho vzdelávania, príležitostí na voľnočasové aktivity pre deti predškolského veku a integrácia ukrajinských deti a detí iných minorít, ktoré v Nitre žijú, do spoločnosti. 

Deň materských škôl bol dôkazom toho, že deti sa hrajú, zabávajú i učia bez ohľadu na pôvod a na to, akým jazykom rozprávajú.

Toto podujatie sa uskutočnilo vďaka podpore Nitrianskej komunitnej nadácie, Mesta Nitra a UNICEF v grantovom programe „Spoznajme sa“.

-red-
foto: Freepik, Ľuboslava Macievičová


Najčítanejšie správy
Nitrianske hody a dožinky: Oslava tradícií a…
23. júl 2024
Aby ľudia ľuďom pomáhali: 18. ročník grantového…
23. júl 2024
Zábava pre celú rodinu na Klokočinskom jarmoku…
22. júl 2024
Na opekačku využite grily v parku
22. júl 2024