Deň materských škôl zotrel rozdiely medzi deťmi
20. november 2023

Mestská športová hala sa 8. novembra ozývala detským smiechom a radosťou. Nitrianski škôlkari oslavovali „Deň materských škôl“. Oslavovali hrou, tancom, spevom a športom. Karatisti z TORNADO TEAM a moderné gymnastky z OCTOGYM predviedli svoje zručnosti a pripravili si pre deti aj športové aktivity. Organizátorky pripravili pre deti stanovištia, na ktorých si vyskúšali základy programovania, vlastnosti magnetizmu, konštruovali, skladali tangramy, počítali. Pani učiteľky z CVČ Domino pripravili pre deti prekážkovú dráhu a spoločne si zatancovali. Svet zábavy s maskotmi sa postaral o prekvapenie v podobe Tlapkovej patroly.

Cieľom podujatia bola prezentácia predprimárneho vzdelávania, príležitostí na voľnočasové aktivity pre deti predškolského veku a integrácia ukrajinských deti a detí iných minorít, ktoré v Nitre žijú, do spoločnosti. 

Deň materských škôl bol dôkazom toho, že deti sa hrajú, zabávajú i učia bez ohľadu na pôvod a na to, akým jazykom rozprávajú.

Toto podujatie sa uskutočnilo vďaka podpore Nitrianskej komunitnej nadácie, Mesta Nitra a UNICEF v grantovom programe „Spoznajme sa“.

-red-
foto: Freepik, Ľuboslava Macievičová


Najčítanejšie správy
Zeleň prerastajúca hranice pozemku spôsobuje…
17. apríl 2024
Aj Nitra sa zaodeje do červenej farby
17. apríl 2024
Nitra ožije univerzitnými dňami
14. apríl 2024
Na radnici a mestskej polícii pribudnú…
12. apríl 2024