Deň bezpečného internetu oslávime 7. februára
25. január 2023

Tento rok oslávime už 20. ročník Dňa bezpečného internetu, utorok 7. februára. Cieľom tohto dňa je osveta a podpora bezpečnosti digitálneho prostredia. Organizátorom podujatia je sieť centier bezpečného internetu Insafe.

Mottom tohtoročných osláv je Spoločne za lepší a bezpečnejší internet, čo má každého povzbudiť, aby sa akýmkoľvek spôsobom zapojil a využil tak silu a potenciál internetu zbližovať ľudí pre dobrú myšlienku. Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť.

bezpečný internet

Zapojte sa aj vy do podpory a osvety bezpečného, zodpovedného a pozitívneho využívania digitálnych technológií pre deti a mladých ľudí. Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch (NKS) a digiQ – Digitálna inteligencia sa chcú pri tejto príležitosti spýtať detí tieto otázky:

  • Čo pre teba znamená lepší a bezpečnejší internet?
  • Ako si predstavuješ online svet, kde sa nemusíš cítiť ničím ohrozený?
  • Čo by si potreboval zmeniť, aby bol online svet pre teba lepším a bezpečnejším miestom?


Odpovedať na tieto otázky môžu kolektívy detí aj neformálne skupiny detí formou ľubovoľného umeleckého vyjadrenia (kresby, komiksy, divadelná scénka, tanček ale aj pieseň, rap, pantomíma) v období od 7.- 17. februára.

Zaregistrujte sa na stránke www.bezpecnyinter.net a pošlite svoje dielo. Trojčlenná porota vyberie a ocení umelecké diela, ktoré porotu najviac zaujmú. Členmi poroty budú riaditeľka NKS Mária Vargová, Natália Babicová z digiQ a Andrej Kostanjevec z Národnej linky na pomoc deťom v ohrození.

Viac informácií nájdete postupne na sociálnych sieťach FB, IG a na www.bezpecnyinter.net.

Timea Galová
foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Nitrianske hody a dožinky: Oslava tradícií a…
23. júl 2024
Aby ľudia ľuďom pomáhali: 18. ročník grantového…
23. júl 2024
Zábava pre celú rodinu na Klokočinskom jarmoku…
22. júl 2024
Na opekačku využite grily v parku
22. júl 2024