Delobuchy spôsobili niekoľkotisícovú škodu na polopodzemnom kontajneri
3. január 2022
Špecializovaná firma bude musieť opatrne zdvihnúť poškodený kontajner tak, aby sa pri jeho nahrádzaní nepoškodili kontajnery v susedstve

Špecializovaná firma bude musieť opatrne zdvihnúť poškodený kontajner tak, aby sa pri jeho nahrádzaní nepoškodili kontajnery v susedstve.

 

Oslavy nového roka majú nepríjemné následky pre Nitrianske komunálne služby (NKS). Ich pracovníci zistili, že delobuchy poškodili jeden z polopodzemných kontajnerov na Štiavnickej ulici na nitrianskom sídlisku Chrenová. Mesto pritom obyvateľov opakovane vyzývalo, aby upustili od odpaľovania pyrotechniky. V Nitre sa už po tretí rok nekonal mestský ohňostroj, peniaze, ktoré naň mohli byť použité, venovalo mesto útulku pre zvieratá.

Predbežná škoda na polopodzemnom kontajneri, ktorý na Štiavnickej osadili iba v roku 2019, je približne 6000 eur. Kontajner poškodili svetlice alebo delobuchy, ktoré niekto odpálil v jeho tesnej blízkosti.

Nitrianske komunálne služby zaznamenali takýto typ poškodenia po prvý raz. V minulosti horel kontajner na Dlhej ulici na rovnakom sídlisku, tento incident sa však nestal počas silvestrovskej noci.

NKS na odstránenie poškodeného kontajnera povolajú špecializovanú firmu. Tá bude musieť opatrne kontajner vybrať tak, aby pritom nepoškodila susedné polopodzemné kontajnery.

Vlani Nitra rozšírila sieť polopodzemných kontajnerov. Na siedmich stojiskách samospráva osadila celkovo 37 nových polopodzemných kontajnerov v celkovej hodnote 150 000 eur.

Výhodou polopodzemných kontajnerov je, že pri separovanom zbere šetria náklady na odvoz odpadu až do výšky 30 %. Majú tiež senzory, ktoré cez aplikáciu ukazujú stav naplnenosti. S ich osadením vymizol tiež zápach, pretože odpad sa pod zemou rozkladá pomalšie. Mesto Nitra preto cez NKS bude aj naďalej rozširovať sieť takýchto kontajnerov.

 

Tomáš Holúbek, hovorca Nitry

foto: Mesto Nitra


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022