Chytili výtržníka, ktorý rozbil výklad v centre mesta
14. február 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície.

Rozbil výklad na Mostnej ulici  

Príslušník na operačnom pracovisku mestskej polície prijal žiadosť vyšetrovateľa PZ SR k prezretiu kamerového systém, nakoľko neznáma osoba mala rozbiť výklad jednej z prevádzok. Na zázname sa zistil čas skutku, jeho priebeh, aj páchateľ. Neskôr bol výtržník  nájdený, prípad prevzal vyšetrovateľ. 

 

Šestnásťročný opilec 

Hliadka mestskej polície preverila oznam  o skupine mladých ľudí, ktorí rušili verejný poriadok v centre mesta. Na mieste, v čase kontroly policajti nespozorovali rušenie  verejného poriadku. Našli však šestnásťročného mládenca, ktorý bol zjavne „pod parou.“ Chlapec z Nitry sa podrobil dychovej skúške a prístroj na meranie alkoholu v dychu určil objemové percento na vyše pol promile. Mladistvý sa priznal, že pil vodku, ktorú zapíjal pivom. Na útvare mestskej polície ho vyzdvihla matka, delikt bude v zmysle zákona o obecnej polícii oznámený príslušnému oddeleniu mestského úradu.

 

Skládka odpadu v Krškanoch

Mestskí policajti počas hliadkovania zistili v mestskej časti Dolné Krškany nelegálnu, čiernu skládku odpadu. Okolie ulice špatilo väčšie množstvo  vyfrézovaného  asfaltu. Objasňovaním a rozhovormi s miestnymi občanmi sa hliadke podarilo zistiť páchateľa, ktorý po dohovore policajtov čiernu skládku promptne odstránil. 

 

Žena so zdravotnými problémami  

Policajti riešili aj oznam o žene, ktorá sa v centre mesta opierala o stenu budovy. Po príchode na miesto hliadka zistila, že žena mala vypité.  Keďže sa ale nedali vylúčiť  jej vnútorné zranenia z dôvodu nízkej teploty a silného studeného nárazového vetra, hliadka dvadsaťšesťročnej žene privolala sanitku.

 

Taxíky parkovali na chodníku

Vo večerných hodinách riešili policajti aj oznam o taxíkoch, ktoré parkovali na Mostnej ulici na chodníkoch.  Vyslaná hliadka mestskej polície vykonala na označenom mieste kontrolu a  zabezpečila, aby všetky vozidlá preparkovali na vyznačené vyhradené parkoviská pre Taxi, prípadne tak, aby neporušovali dopravné predpisy. Na jedno vozidlo, ktoré nebolo označené ako taxi a jeho vodič sa nezdržiaval v blízkosti, bolo založené blokovacie zariadenie za státie na chodníku. Neskôr bol dvadsaťdvaročný vodič z Nitry doriešený v zmysle priestupkového zákona.

 

Spaľovali nábytok na dvore

Hliadka mestskej polície v popoludňajších hodinách preverovala v Krškanoch oznam ohľadne spaľovania nepotrebného nábytku a starého gauča – z ktorých šiel do ovzdušia hustý dym. Vinníčka dostala pokutu. Oheň bol okamžite uhasený.

 

Andrej Jančovič

foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022