Chodcom a cyklistom už zajtra ponúkneme raňajky
18. september 2019
Raňajky na vás čakajú zajtra od pol siedmej do pol deviatej pri bývalom Tescu a pri Chrenovskom moste

Raňajky na vás čakajú zajtra od pol siedmej do pol deviatej pri bývalom Tescu a pri Chrenovskom moste.

 

Pre motoristov a nemotoristov pripravila nitrianska radnica v spolupráci s občianskym združením Rozbicyklujme Nitru vo štvrtok 19. septembra cykloraňajky.

V Nitre odštartoval Európsky týždeň mobility 2019 v pondelok 16. septembra rozdávaním odznakov propagujúcich chôdzu. „Nitrania zostali prekvapení, keď im naši dobrovoľníci venovali na Štefánikovej triede odznaky propagujúce chôdzu a akýkoľvek spôsob prepravy okrem auta a poďakovali sa im týmto, že uprednostňujú chôdzu alebo autobus pred vozením sa autom,“ povedal hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

„Keďže je tento ročník tematicky zameraný na chôdzu, respektíve pešiu dopravu, pripravili sme pre chodcov a cyklistov raňajky, ktoré budeme ponúkať vo štvrtok od 6.30 do 8.30 hodiny pri Chrenovskom moste a pri bývalom Tescu. Cieľom tejto aktivity je potešiť a týmto gestom odmeniť chodcov a cyklistov za to, že preferujú chôdzu, bicykel a  verejnú dopravu pred vozením sa automobilmi,“ hovorí dopravný inžinier mesta Nitra Matúš Maruniak.

Radnica cykloraňajky zorganizuje pri príležitosti Európskeho týždňa mobility, ktorý sa koná od pondelka 16. do nedele 22. septembra. „Cieľom kampane je podnietiť slovenské a európske mestá, aby zavádzali opatrenia zamerané na udržateľnú mestskú mobilitu a spopularizovať ekologické druhy dopravy,“ zdôraznil hovorca mesta Tomáš Holúbek a dodal: „Tohtoročnou hlavnou témou týždňa mobility je „bezpečná chôdza a cyklistika“ so sloganom „Prejdime sa spolu!“. Počas celého týždňa sú pre Nitranov pripravené rôzne podujatia s cieľom zdôrazňovať výhody čistejších spôsobov dopravy.“

 

Ľudmila Synaková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022