Celonárodná kampaň Do práce na bicykli štartuje svoj ôsmy ročník
30. apríl 2021
Tímy sa môžu registrovať do 7. júna cez webovú stránku

Tímy sa môžu registrovať do 7. júna cez webovú stránku.  

 

„Staňte sa aj vy súčasťou najväčšej kampane podporujúcej rozvoj cyklistickej dopravy na Slovensku,“ vyzývajú organizátori celonárodnej kampane Do práce na bicykli. Cieľom súťaže je podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách a motivovať samosprávy, aby na svojom území vytvárali kvalitné a bezpečné podmienky pre využívanie bicykla na prepravu po meste.

Do súťaže sa môžu prihlásiť obyvatelia slovenských miest, ktorých samospráva zaregistrovala mesto. Registrácia tímov prebieha od 1.4. do 7.6. na stránke www.dopracenabicykli.eu

Zamestnanci jednej firmy môžu vytvoriť tím a v období od 1. do 30. júna budú dochádzať do práce na bicykli. O svojich jazdách si budú viesť evidenciu v systéme na webovej stránke alebo v aplikácii.

V Nitre sa minulý rok registrovalo 59 tímov. 190 účastníkov najazdilo spolu 33 748,21 km a ušetrili tak 9 711,87 kg CO2. Tento rok Nitra pokračuje ďalej a vyzýva všetkých, aby sa do kampane zapojili. „Pre mňa je bicykel plnohodnotný dopravný prostriedok na presun po meste. Verím, že sa do kampane zapojí čo najviac ľudí a v rámci rozvoja cyklistickej dopravy sa posunieme o ďalší krok vpred. Minimálne tak, ako je to v okolitých krajinách,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas.

 

Lenka Mareková
Foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022