Blíži sa otvorenie bazénov v Mestskom kúpeli
1. október 2019
Pre verejnosť budú k dispozícii 8. októbra

Pre verejnosť budú k dispozícii 8. októbra.

 

Dodržal sa tiež harmonogram prác, aj preto mohli  kompetentní posledný septembrový deň podpismi potvrdiť preberací protokol investície. „Som rád, že sa ukončili práce, minimálne na desať rokov by sme mali mať pokoj, v prípade rozvodov aj dlhšie. Okrem systému napájania vody sú pri bazénoch protišmykové výstupy, bazény majú novú fóliu, či nerezové  žľaby,“ uviedol, okrem iného, k rekonštrukčným prácam viceprimátor Nitry Daniel Balko.

Rekonštrukcia oboch bazénov – detského i plaveckého – sa realizovala najmä z dôvodu havarijného a nevyhovujúceho stavu rozvodov vody a prasknutého potrubia. „Až teraz sú bazény v takom stave, v akom by mali byť. V plnej prevádzke by mali byť 8. októbra, dôležité je ešte potvrdenie od hygieny a skúška vodotesnosti,“ doplnil poslanec mestského zastupiteľstva a predseda športovej komisie Oliver Pravda.       

Nový je aj sací a výtlačný systém. „Tieto by mali zlepšiť cirkuláciu vody a s tým súvisiacu kvalitu jej úpravy,“ konštatoval poslanec mestského zastupiteľstva Miloš Dovičovič.  

Nitrianska radnica, aj touto investíciou chce, samozrejme, v rámci svojich finančných možností, postupne opraviť najviac vyťaženejšie a najobľúbenejšie športoviská. Mestský kúpeľ medzi ne nepochybne patrí. Pokračovať sa bude  aj v ďalších investíciách. „Chceme ešte viac zlepšiť komfort, plánujeme rekonštrukciu nielen v saune, ale aj v sprchách a WC priestoroch,“ spresňuje Daniel Balko.    

Opravy bazénov plánovalo podporiť sumou 200-tisíc eur, samotné práce však boli lacnejšie. Radnici sa podarilo vysúťažiť rekonštrukčné práce za 161-tisíc eur.  Dobrou správou tiež je, že v platnosti ostávajú aj nevyužité permanentky s cenami pred ich zdražením.

 

Andrej Jančovič

Foto: Andrej Jančovič


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022