Bezpečné priechody chránia chodcov aj cyklistov
31. júl 2020
V minulom roku ich v Nitre pribudlo štrnásť

V minulom roku ich v Nitre pribudlo štrnásť.  

 

Celková suma investície dosiahla skoro 210-tisíc eur. Bezpečné priechody sa vybudovali na tých miestach, kde dochádza ku konfliktným situáciám vodičov s chodcami a cyklistami. V roku 2019 pribudli  v Krškanoch, v Starom meste, na Čermáni, v Dražovciach, ale aj na Chrenovej. Oproti bežným priechodom majú tú výhodu, že sú na vozovke zreteľne a jasne viditeľné, nakoľko majú LED gombíky.

„V roku 2019 sa bezpečné priechody vybudovali na Novozámockej ulici pod R1, na Palárikovej ulici pri pešej zóne, na ulici Fraňa Mojtu pred evanjelickým  kostolom, na Piaristickej ulici pred gymnáziom, na Damborského ulici pri budove súdu, na Hollého ulici pred bytovým domom č.5 a v križovatke ulíc Štefánikova trieda – Špitálska ulica,“ uviedol investičný odbor mestského úradu.

Bezpečnejšie sa na ceste môžete cítiť aj na križovatke ulíc Železničiarska – Cabajská,  Topoľčianska – Kultúrna, Belopotockého – Kultúrna pri autobusovej zastávke a pri potravinách COOP Jednota v Dražovciach. Bezpečné priechody sa vybudovali aj na Chrenovej – na Triede Andreja Hlinku č.16 a na križovatke ulíc Dlhá – Výstavná a Dlhá – Ďurčanského. 

V roku 2020 v Nitre zatiaľ ešte nepribudol ani jeden bezpečný priechod pre chodcov. „Na túto investíciu neboli v rozpočte vyčlenené finančné prostriedky,“ potvrdil investičný odbor.  

 

Andrej Jančovič

ilustračné foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022