Ako oživiť nábrežie rieky ?
12. november 2021
V Synagóge sa konal odborný seminár Rieky a nábrežia

V Synagóge sa konal odborný seminár Rieky a nábrežia.

 

Mesto Nitra v spolupráci so Spoločnosťou pre záhradnú a krajinnú tvorbu pripravilo verejný seminár „Rieky a nábrežia“. Návštevníci si v Synagóge vypočuli dobré príklady z praxe renomovaných architektov zo Slovenska aj z Čiech.

Hlavným motívom realizácie takéhoto semináru bolo využiť odborné aj praktické skúsenosti z iných miest a využiť ich v prospech revitalizácie a oživenia nábrežia pozdĺž rieky Nitry.

Seminár vznikol z iniciatívy Komisie pre mestský rozvoj a cestovný ruch a reaguje na skutočnosť, že vytváranie prepojených oddychovo rekreačných priestorov v meste je dnes moderným a vyhľadávaným trendom zeleného mestského cestovného ruchu.

„V prípade Nitry vidíme takýto potenciál v priestore nábrežia rieky a priľahlých zelených plochách rozmiestnených od mestského parku po novú kalvársku cyklolávku. Jeho jedinečnosť spočíva najmä v tom, že sa nachádza v centre mesta a okrem samotného nábrežia rieky sa dotýka aj najatraktívnejších parkových priestorov v meste ako Nový a Starý park, Brezový Háj a areál SPU s botanickou záhradou“, povedal viceprimátor Nitry Daniel Balko.

V rámci prezentácie realizovaných projektov sa predstavili úpravy a využitie nábreží riek v Košiciach, Brne aj zrealizovaný projekt  v Zálesí.

 

Text a foto: Timea Galová


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022