Aj mladí ľudia sa zaujímajú o históriu nášho mesta
12. júl 2019
Už dlhé roky sa súťaž teší obrovskej pozornosti mladej generácie Nitranov

Už dlhé roky sa súťaž teší obrovskej pozornosti mladej generácie Nitranov.

V Synagóge vyhodnotili v poradí 28. ročník vedomostnej súťaže Nitra, moje mesto a odovzdali ceny víťazom v kategórii základných a stredných škôl.

Súťaž bola aj tento rok zameraná na bližšie spoznávanie mesta a jeho slávnej histórie. Vznikla z iniciatívy pracovníkov Centra voľného času Domino v Nitre. Pozostáva z troch častí – výtvarnej, literárnej a vedomostnej. V rámci vedomostnej súťaže musia súťažiaci absolvovať pomerne náročný kvíz a vypracovať projekt.

„Súťaž sa počas celých dlhých rokov teší veľkej obľube, v rámci nej vzniklo mnoho hodnotných literárnych i výtvarných diel, mapujúcich pohľad školskej mládeže na to, ako sa im v Nitre žije,“ informovala Jana Valentová z Centra voľného času Domino v Nitre.

V rámci vedomostného kvízu pre základné, stredné školy a gymnáziá museli súťažiaci preukázať vedomosti z histórie, súčasnosti i prírody nášho mesta. V kategórii základných škôl si prvé miesto vybojovali žiaci Strednej športovej školy v Nitre, druhé miesto patrilo žiakom ZŠ na Hôrke v Nitre, z tretieho miesta sa tešili žiaci zo ZŠ na Benkovej ulici v Nitre. O štvrté miesto sa podelili žiaci zo ZŠ kráľa Svätopluka a 8-ročného gymnázia na Golianovej ulici.

V kategórii stredných škôl a gymnázií sa najlepšie darilo družstvu Gymnázia Golianova, ktoré sa postavilo na najvyšší stupienok, druhé miesto patrilo SPŠ strojníckej a elektrotechnickej a tretia priečka patrila Strednej odbornej škole gastronómie a cestovného ruchu. Štvrté miesto obsadilo družstvo Strednej zdravotníckej škole v Nitre. Víťazi si odniesli putovné poháre primátora mesta. 

Text: Ľudmila Synaková

Foto: CVČ Domino


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022