Aj mladé talenty sa vrátili do svojej alma mater
15. jún 2020
Už aj Základná umelecká škola Jozefa Rosinského v Nitre obnovila výučbu vo všetkých odboroch

Už aj Základná umelecká škola Jozefa Rosinského v Nitre obnovila výučbu vo všetkých odboroch.

 

Po tom, ako bolo od pondelka 8. júna obnovené individuálne štúdium hudobného odboru, sa od stredy 10. júna zaplnila škola opäť žiakmi.

„Vyučovanie počas koronakrízy prebiehalo dištančnou formou vo všetkých štyroch odboroch – hudobnom, literárno-dramatickom, tanečnom aj výtvarnom odbore. Žiakom však určite chýbal priamy kontakt s učiteľmi. Za minulý týždeň využilo túto možnosť  prezenčného vzdelávania takmer 600 žiakov,“ konštatuje riaditeľka ZUŠ Anna Fintová.

Prijímacie skúšky

Základná umelecká škola Jozefa Rosinského v Nitre, ktorej zriaďovateľom je Mesto Nitra, zároveň oznamuje záujemcom o štúdium, že prijímacie skúšky na prípravné štúdium, základné štúdium I. a II. stupňa a štúdium pre dospelých v školskom roku 2020/2021 do hudobného, výtvarného, tanečného a literárno-dramatického odboru sa uskutočnia v dňoch 26.-27. augusta a 3.-4. septembra 2020 v priestoroch školy. Elektronickú prihlášku na štúdium nájdete na www.zusnitra.sk.

„Po jej vyplnení a zaevidovaní budeme každého záujemcu kontaktovať telefonicky,“ vysvetľuje riaditeľka Anna Fintová.

Nitrianska lutna

Hudobná interpretačná súťaž s medzinárodnou účasťou v komornej hre a sólovej hre na keyboarde Nitrianska lutna sa uskutoční 23. októbra. Riaditeľstvo školy pripomína, že uzávierka prihlášok je 2. októbra 2020. 

 

Ľudmila Synaková

ilustračné foto: pixabay


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022