7. ročník Zbierky školských pomôcok
7. jún 2016
Slovenská katolícka charita organizuje v tomto roku už 7. ročník Zbierky školských pomôcok, ktorá sa uskutoční v období od 1. júna do 19. augusta 2016.

Slovenská katolícka charita organizuje v tomto roku už 7. ročník Zbierky školských pomôcok, ktorá sa uskutoční v období od 1. júna do 19. augusta 2016. Do aktuálnej zbierky sa môžu zapojiť ľudia darovaním nových i použitých, avšak stále funkčných pier, zošitov, pravítok, fixiek, peračníkov, tašiek a iných vecí, ktoré môžu deti pri štúdiu v škole využiť. Vyzbierané predmety budú následne rozdelené do rodín zo sociálne slabších pomerov, a deťom z charitných detských domovov. Na Slovensku je počas trvania zbierky k dispozícii celkovo 39 zberných miest, kde môžu jednotlivci, skupiny alebo aj organizácie darovať nové alebo použité školské pomôcky. Vzhľadom na skutočnosť, že vo Vašej pôsobnosti sú aj školy a školské zariadenia, ktoré by sa mohli do zbierky zapojiť, a podporiť tak dobrú vec, obraciam na Vás, či by bolo vo Vašich možnostiach pomôcť pri propagácii uvedených kurzov na web stránke Vášho mesta, buď formou baneru s odkazom na webovú stránku Charity, prípadne poskytnutím priložených informácií konkrétnym školám a školským zariadeniam.

 

Link na web s info o zbierke: http://www.charita.sk/pomocky/ ako aj zoznam miest, kde sa dajú priniesť vyzbierané školské pomôcky.

Súbory na stiahnutie:

Zoznam centier 2016  Ikona súboru pdf (58.3 KB)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022