Privítali sme úspešných mladých futbalistov zo ZŠ Tulipánová
6. október 2022

Žiaci ZŠ Tulipánová sa v minulom školskom roku zúčastnili Celoštátnych  školských futbalových súťaží pod záštitou Ministerstva školstva a Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

V troch kategóriách sa prebojovali až na školské Majstrovstvá Slovenska.

Žiačky a žiaci prvého stupňa ZŠ Tulipánová sa stali vicemajstrami Slovenska. Získali druhé miesto na celoslovenskej súťaži McDonald´s cup. Tejto súťaže sa zúčastnilo viac ako 800 škôl z celého Slovenska.

V Školskom poháre SFZ v malom futbale získali mladší žiaci  v dvoch kategóriách  3.  a 6. miesto. Finále sa zúčastnilo viac ako 300 škôl z celého Slovenska.

ZŠ Tulipánová je tradičnou nitrianskou školou, zameranou na šport, predovšetkým na futbal.

V roku 1969 vzniklo pri škole športové stredisko a od roku 1983 boli v spolupráci s vtedajším klubom Plastika Nitra zriadené športové triedy so zameraním na futbal. Za toto obdobie vychovali na škole veľké množstvo hráčov, ktorí pôsobia nielen v Nitre, ale hrajú v rôznych kluboch na Slovensku  aj  v zahraničí.

Text: Timea Galová