Nitra sa zapojí aj tento rok do celoslovenskej „Bubnovačky“
21. november 2022

Účelom podujatia je upozorniť na ochranu detí pred násilím.

Násilie páchané na deťoch je jedným z najvážnejších javov v spoločnosti.

Môžeme sa s ním vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa nás predsa netýka.

Práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri organizuje celoslovenská Bubnovačka – „Aby bolo deti lepšie počuť!“. Účelom podujatia je upozorniť širokú verejnosť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie.

Bubnovačka „Aby bolo deti lepšie počuť“ bude na Slovensku aj v Čechách v piatok 18. novembra od 10.00 do 11.00.

Bubnovať budú v piatok nielen deti niektorých základných škôl, ale prvýkrát sa zapoja aj úradníci mestského úradu. Na chodbách radnice budú môcť takto precítiť silnú atmosféru hromadného podujatia spojeného s bubnovaním.

Ak nechcete ani vy ostať ľahostajní k násiliu páchanému na deťoch, môžete sa do podujatia zapojiť vyplnením registračného formulára na Bubnujeme, aby bolo deti počuť 2022! – registrácia (google.com)

Bližšie informácie k uvedenému podujatiu nájdete na webovej stránke neziskovej organizácie Centra Slniečko www.centrumslniecko.sk

Organizátormi Bubnovačky je Centrum Slniečko, n.o z NitryNárodné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch so sídlom v Bratislavea Centrum Locika, z. ú., Praha.

Patronát nad podujatím prevzala prezidentka SR Zuzana Čaputová a Klára Laurenčíková, splnomocnenkyňa vlády Českej republiky pre ľudské práva.

Timea Galová
Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Dotazník: Ako vyzerá voľný čas ľudí v roku 2040?
25. september 2023
Kto kandiduje vo voľbách do Národnej rady…
21. september 2023
Nitrianska hudobná jeseň ponúkne sedem koncertov…
19. september 2023
Najstaršia obyvateľka Nitry oslávila 105 rokov
18. september 2023