Nitra sa zapojí aj tento rok do celoslovenskej „Bubnovačky“
21. november 2022

Účelom podujatia je upozorniť na ochranu detí pred násilím.

Násilie páchané na deťoch je jedným z najvážnejších javov v spoločnosti.

Môžeme sa s ním vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa nás predsa netýka.

Práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri organizuje celoslovenská Bubnovačka – „Aby bolo deti lepšie počuť!“. Účelom podujatia je upozorniť širokú verejnosť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie.

Bubnovačka „Aby bolo deti lepšie počuť“ bude na Slovensku aj v Čechách v piatok 18. novembra od 10.00 do 11.00.

Bubnovať budú v piatok nielen deti niektorých základných škôl, ale prvýkrát sa zapoja aj úradníci mestského úradu. Na chodbách radnice budú môcť takto precítiť silnú atmosféru hromadného podujatia spojeného s bubnovaním.

Ak nechcete ani vy ostať ľahostajní k násiliu páchanému na deťoch, môžete sa do podujatia zapojiť vyplnením registračného formulára na Bubnujeme, aby bolo deti počuť 2022! – registrácia (google.com)

Bližšie informácie k uvedenému podujatiu nájdete na webovej stránke neziskovej organizácie Centra Slniečko www.centrumslniecko.sk

Organizátormi Bubnovačky je Centrum Slniečko, n.o z NitryNárodné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch so sídlom v Bratislavea Centrum Locika, z. ú., Praha.

Patronát nad podujatím prevzala prezidentka SR Zuzana Čaputová a Klára Laurenčíková, splnomocnenkyňa vlády Českej republiky pre ľudské práva.

Timea Galová
Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Linka detskej istoty: Sme tu pre vás – vždy, keď…
21. jún 2024
Historické hodiny na starej radnici opäť tikajú
21. jún 2024
Pripomenuli sme si 20 rokov nášho suseda v únii
19. jún 2024
Súťaž na predajcov v mestskom parku
19. jún 2024