Mesto Nitra zrealizuje v spolupráci s Unicefom aktivity v hodnote vyše 630 tisíc eur
2. máj 2023

Memorandum o spolupráci je výsledkom rokovaní medzi Mestom Nitra a Detským fondom OSN (UNICEF). Na štvrtkovom zasadnutí ho schválili poslanci Mestského zastupiteľstva v Nitre. Na aktivity súvisiace s riešením krízovej situácie v Slovenskej republike tak v priebehu deviatich mesiacov poputuje 636 436 eur.

Pracovný plán memoranda zahŕňa prefinancovanie a dofinancovanie viacerých aktivít. „Predovšetkým sú to personálne, priestorové a technické kapacity na školách, v školských a voľnočasových kluboch, v oblasti práce s mládežou aj v samotnom projektovom riadení týchto aktivít,“ uviedol zástupca primátora Miloslav Špoták. „Ďalej sú to poradné a podporné služby zamerané na deti a mládež, práca s ohrozenými skupinami, vzdelávanie či psychologické poradenstvo rodičov s malými deťmi.“

S dočasnou ochranou žije aktuálne v Nitre 5310 ukrajinských utečencov s 1693 deťmi. „Priamymi  partnermi mesta je preto v projekte kontaktné miesto pre cudzincov COMIN a osem základných škôl, ktoré majú problémy s kapacitami s ukrajinskými deťmi a nielen s nimi,“ informoval Špoták. Finančné prostriedky zabezpečia personálne kapacity, osobných asistentov, vybavenie a úpravy priestorov.

Ďalšími partnermi spolupráce sú Mestská polícia Nitra, Centrum Slniečko, Centrum pre výskum etnicity a kultúry a Slovenská humanitná rada.

Všetky aktivity sa dejú na základe memoranda, ktoré za mesto Nitra podpísal primátor Marek Hattas so zástupcami UNICEF.

Jana Krajčovičová
foto:
archív mesta Nitry


Najčítanejšie správy
Zeleň prerastajúca hranice pozemku spôsobuje…
17. apríl 2024
Aj Nitra sa zaodeje do červenej farby
17. apríl 2024
Nitra ožije univerzitnými dňami
14. apríl 2024
Na radnici a mestskej polícii pribudnú…
12. apríl 2024