Mesto Nitra zrealizuje v spolupráci s Unicefom aktivity v hodnote vyše 630 tisíc eur
2. máj 2023

Memorandum o spolupráci je výsledkom rokovaní medzi Mestom Nitra a Detským fondom OSN (UNICEF). Na štvrtkovom zasadnutí ho schválili poslanci Mestského zastupiteľstva v Nitre. Na aktivity súvisiace s riešením krízovej situácie v Slovenskej republike tak v priebehu deviatich mesiacov poputuje 636 436 eur.

Pracovný plán memoranda zahŕňa prefinancovanie a dofinancovanie viacerých aktivít. „Predovšetkým sú to personálne, priestorové a technické kapacity na školách, v školských a voľnočasových kluboch, v oblasti práce s mládežou aj v samotnom projektovom riadení týchto aktivít,“ uviedol zástupca primátora Miloslav Špoták. „Ďalej sú to poradné a podporné služby zamerané na deti a mládež, práca s ohrozenými skupinami, vzdelávanie či psychologické poradenstvo rodičov s malými deťmi.“

S dočasnou ochranou žije aktuálne v Nitre 5310 ukrajinských utečencov s 1693 deťmi. „Priamymi  partnermi mesta je preto v projekte kontaktné miesto pre cudzincov COMIN a osem základných škôl, ktoré majú problémy s kapacitami s ukrajinskými deťmi a nielen s nimi,“ informoval Špoták. Finančné prostriedky zabezpečia personálne kapacity, osobných asistentov, vybavenie a úpravy priestorov.

Ďalšími partnermi spolupráce sú Mestská polícia Nitra, Centrum Slniečko, Centrum pre výskum etnicity a kultúry a Slovenská humanitná rada.

Všetky aktivity sa dejú na základe memoranda, ktoré za mesto Nitra podpísal primátor Marek Hattas so zástupcami UNICEF.

Jana Krajčovičová
foto:
archív mesta Nitry


Najčítanejšie správy
Ako by mohlo vyzerať námestie pri OC Sandokan?…
28. november 2023
V Nitre o horách a cestovaní opäť v novembri
24. november 2023
Obyvateľov Bernolákovej sa mesto pýtalo, ako by…
23. november 2023
V Párovských Hájoch budú diskutovať o potrebe…
20. november 2023