Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre oslávila 100 rokov
24. október 2023

Primátor mesta Nitra Marek Hattas pri tejto príležitosti udelil knižnici cenu primátora mesta Nitra za významný prínos k rozvoju vzdelávania a lásky k literatúre obyvateľov Nitry a okolitých regiónov.

Slávnosť sa uskutočnila minulý piatok v koncertnej sále Župného domu v Nitre. Okrem primátora Nitry sa jej zúčastnili ďalší významní hostia, ako napríklad nitriansky biskup Mons. Viliam Judák, podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky Gábor Grendel či podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Tibor Csenger.


Primátor Nitry Marek Hattas vo svojom príhovore zdôraznil, že Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre je jednou z najdôležitejších kultúrnych a vzdelávacích inštitúcií v Nitre. “Už sto rokov ponúka múdro, krásu a znalosti sveta vtlačené do stránok kníh všetkým tým, ktorí stoja o sebarozvoj, vzdelávanie, túžia po informáciách a chcú posúvať vlastné hranice kultúrneho rozvoja,” uviedol primátor. Ďalej poďakoval všetkým zamestnancom, minulým aj súčasným, za to, že celé generácie obyvateľov a návštevníkov Nitry môžu “naplno nasávať bohatstvo obsiahnuté v literatúre”.

Slová vďaky smerovali aj Nitrianskemu samosprávnemu kraju za vytváranie dôstojných podmienok pre fungovanie knižnice a za to, že do svojich budúcich úvah o novom sídle zahŕňa aj túto kultúrnu organizáciu.

Mesto Nitra aj touto cestou praje Krajskej knižnici Karola Kmeťka v Nitre úspešné vykročenie do druhej storočnice!

Henrich Varga
Foto: Magdaléna Záňová


Najčítanejšie správy
Dobrovoľní hasiči zasahovali aj pri…
16. máj 2024
Staň sa hrdinom a zapoj sa do Týždňa…
15. máj 2024
ZŠ Benkova sa zapojila do projektu Elektroodpad…
13. máj 2024
Pred Priorom odkryli 3600 rokov starý hrob
9. máj 2024