Jarný beh okolo botanickej záhrady
14. marec 2023

Pozývame vás na športové podujatie spojené s grilovačkou, ochutnávkou piva z experimentálneho pivovaru, inovatívnych potravín a spoznávaním parku Botanickej záhrady SPU.

21. marca 2023 od 18.00 do 22.00 h

Beh s pridanou hodnotou

Beh o život je podujatie, ktoré preverí každého športovca. Je to kráľovská disciplína, ktorá preverí nie len telesné ale aj mentálne schopnosti bežca. 

Po každom kilometri je zmyslové vnímanie športovca preverené senzorickou analýzou analytu zvoleného s ohľadom na ročné obdobie a dispozície organizátorov.

Vyhráva ten súťažiaci, ktorý dokáže skombinovať telesnú aktivitu s korektne vykonanou senzorickou analýzou.

Zaregistrovať sa môžete tu: Časomiera KRIL – spu

propozície preteku

Sprievodný program

  • Grilovačka: V priestoroch areálu SPU bude k dispozícii gril, kde si môžu fanúšikovia a súťažiaci pripraviť svoju prvú jarnú grilovanú pochúťku. Zároveň vám absolventi predmetu SENZORIKA predstavia svoje bláznivé recepty na chutné grilované mäso a zeleninu.
  • Beer Battle: Každý účastník (18+) podujatia dostane možnosť ochutnať a vyjadriť svoj názor na experimentálne pivo s produkcie vedeckého centra AgroBioTech a porovnať ho s komerčným pivom. Konzumentský prieskum bude použitý na zlepšenie našej práce.
  • Chuť budúcnosti: Vyskúšajte ako možno budú chutiť potraviny budúcnosti. Bude sa jednať o experimentálne produkty a preto budete potrebovať trochu odvahy, aby ste vyskúšali pekárenské produkty s obsahom proteínu hmyzu, jedlý gél zvyšujúci imunitu, nápoj plný antioxidantov vyprodukovaný z vedľajších produktov výroby kávy, ako aj upravený med ktorý rozžiari každú detskú tvár. Ako súčasť experimentu môžete každý produkt ohodnotiť a poriadne skritizovať, aby sme vedeli či smerujeme výskum správnym smerom.
  • Zákutia našej záhrady: Spojte prechádzku po botanickej záhrade so zábavným kvízom pomocou ktorého môžete objaviť mnoho zákutí a informácií o flóre a faune v našej Botanickej záhrade. Objavte miesto v srdci Nitry, kde môžete pri speve vtákov čítať knihy, športovať, alebo si len tak zo zábavy zvyšovať slovnú zásobu latinských názvov stromov a kvetov.

Viac na www.behozivot.sk


Najčítanejšie správy
Na radnici a mestskej polícii pribudnú…
12. apríl 2024
Nitra chce byť pripravená, ak vznikne ďalšia…
11. apríl 2024
Grantový program EKO ďalej Nitra
11. apríl 2024
Verejná konzultácia k Akčnému plánu pre mládež
8. apríl 2024