Festival amatérskeho divadla ponúkne predstavenia aj diskusie
17. júl 2023

Netradičné predstavenia, ktoré spracúvajú osobné témy mladých ľudí sú hlavnou náplňou Festivalu amatérskeho divadla. Jeho deviaty ročník sa uskutoční 19. až 22. júla v Kultúrnom dome v Párovských Hájoch. Okrem toho návštevníkov čakajú odborné diskusie s tvorcami a divákmi, divadelné workshopy, zahraničné komunitné divadlá a hostia, hudobná produkcia či výstavy.

„Hlavnou myšlienkou je vytvárať festivalový priestor amatérskym divadlám, rozvíjať dramaturgiu FAD ako komunitného festivalu s medzinárodnou účasťou. Experimentovať v divadle a nebáť sa rôznorodosti v najširšom kontexte umenia. Hľadanie inovatívnej formy práce s tínedžerským publikom cez divadlo s dôrazom na rozvoj kritického myslenia. Chceme naďalej reflektovať na potreby mladého divadla a mladého diváka a pracovať s tým plnohodnotne,“ priblížili organizátori z Krajského osvetového strediska v Nitre.

Festival amatérskeho divadla je určený prioritne pre neprofesionálne divadlá mladých Nitrianskeho kraja, ale aj za hranicami kraja a SR. Adresátom sú mladí ľudia od 16 do 33 rokov.

Jana Krajčovičová
foto: Freepik, KOS Nitra


Najčítanejšie správy
Čaká nás už druhá Primátorská kvapka krvi v tomto…
24. apríl 2024
Deň advokácie: Využite bezplatnú právnu pomoc na…
23. apríl 2024
Registrácia predajcov na Vianočné trhy v Nitre…
22. apríl 2024
Zeleň prerastajúca hranice pozemku spôsobuje…
17. apríl 2024