Darovať krv prišlo na úrad až 41 ľudí
1. marec 2023

Počas Primátorskej kvapky krvi sa rozhodlo pomôcť a darovať krv 48 ľudí. Odberu sa medzi 8. a 11. hodinou zúčastnilo 41 ľudí, ktorí spĺňali podmienky odberu, z toho 18 bolo zamestnancov radnice.

Darovať krv prišiel po prvý raz na mestský úrad aj Pavol Ščasný, nie je to však žiadny nováčik. „Darovať krv chodím pravidelne. Dnes to bol môj 22. odber, no po prvýkrát na mestskom úrade. Bola to príjemná zmena, stretol som mnoho známych, čakanie mi tak veľmi rýchlo ubehlo. A ešte aj bonusová štrúdľa. Prídem aj nabudúce,“ hovorí Pavol.

Ako už vyplýva z názvu, Primátorskú kvapka krvi organizuje mesto pod záštitou primátora. Túto tradíciu mesto odštartovalo v roku 2006.


Ďakujem všetkým darcom, ktorí dnes prišli darovať krv v rámci Primátorskej kvapky krvi. Záujem bol veľký, svedčí o tom počet darcov a darkýň, ktorí dnes prišli na úrad. V porovnaní s minuloročnou Primátorskou kvapkou krvi to je o osem viac. Uvažujeme, že odbery mobilnou jednotkou Národnej transfúznej služby budeme na úrade organizovať viac ako raz do roka,“ hovorí primátor Nitry Marek Hattas, ktorý sa vďaka tomuto podujatiu stal v roku 2019 prvodarcom.

Odber krvi zastrešovala mobilná jednotka Národnej transfúznej služby. Darovať krv môžu záujemcovia aj priamo na Špitálskej 6, kde sídli Národná transfúzna služba. Všetky potrebné informácie nájdete na webovej stránke NTS.

Lenka Mareková
foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Dobrovoľní hasiči zasahovali aj pri…
16. máj 2024
Staň sa hrdinom a zapoj sa do Týždňa…
15. máj 2024
ZŠ Benkova sa zapojila do projektu Elektroodpad…
13. máj 2024
Pred Priorom odkryli 3600 rokov starý hrob
9. máj 2024