78. výročie ukončenia druhej svetovej vojny
8. máj 2023

8. máj je deň, ktorý nám pripomína obrovské obete, ktoré padli pre slobodu a demokraciu. Vzdávame hold všetkým vojakom, ktorí bojovali a padli v tejto vojne a všetkým obetiam nacistického režimu.

Je dôležité si uvedomiť, že víťazstvo nad fašizmom nebolo len víťazstvom jednej krajiny alebo armády, ale víťazstvom celého sveta proti nenávisti a barbarstvu. Dnes si preto pripomíname nielen hrdinstvo a odvahu tých, ktorí bojovali, ale aj dôležitosť spolupráce a jednoty medzi národmi.

Dúfame, že si dnes všetci uvedomíme, aké veľké je to víťazstvo a spoločne budeme pokračovať v práci na udržaní a posilnení našej slobody a demokracie. Nech nám toto výročie pripomína, že nikdy nezabudneme na to, za čo bojovali a umierali naši predkovia, a že budeme pokračovať v budovaní lepšej a spravodlivejšej spoločnosti pre všetkých.

Myslím na všetky obete vojny, od tých, ktorí položili svoje vlastné životy, až po tých, ktorí prežili, ale museli bojovať s traumou a stratou. Pamätajme si na minulosť a učme sa z nej, aby sme sa mohli posunúť vpred k lepšiemu svetu. Dnes a vždy, nech žije mier a sloboda,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas. Spolu s náčelníkom a príslušníkmi mestskej polície si uctili pamiatku obetí tichou spomienkou pri Pamätníku víťazstva.

Lenka Mareková
Foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Prevádzková doba plavárne a sauny počas letných…
31. máj 2023
Ako budú v prevádzke materské školy počas letných…
31. máj 2023
Získajte platenú stáž v zahraničnej firme
30. máj 2023
Matrika nebude mať v utorky a štvrtky stránkové…
29. máj 2023