66 dobrovoľníkov opravovalo nitriansky amfiteáter
27. september 2022

Urobili tak počas Týždňa dobrovoľníctva, do ktorého sa mesto Nitra zapojilo s aktivitou Skultúrnime spoločne nitriansky amfik.

Počas 21. a 22. septembra dobrovoľníci z firiem Ledvance a SE Bordnetze – Slovakia s.r.o. spolu so zamestnancami mestského úradu opravovali drevenú tribúnu a upratali okolie. 

Od samého rána bola na amfiteátri dobrá nálada. „Dobrovoľníci pracovali s elánom a veľkou chuťou, bez reptania, úlohy splnili na 120 percent. Pozitívnym prekvapením bol ich samotný záujem o dobrovoľníctvo a pracovné nasadenie. Dokonca viacerí sa už pýtali na ďalšie podujatia v podobnom duchu,“ popisuje Týždeň dobrovoľníctva Pavol Ferčák z mestského úradu, ktorý mal počas oboch dní na starosti koordináciu dobrovoľníkov.

Počas dvoch dní dokopy 66 dobrovoľníkov opravilo vyše 500 lavičiek, na ktorých opravu použili 6,8 kubíkov dreva.

Foto: Peter Bednár

„V dnešnej dobe sa len tak nevidí, že niekto je ochotný pracovať bez nároku na finančnú odmenu a iba pre dobrý pocit z vykonanej práce. O to viac ma teší, že sa našli desiatky ľudí, a to vrátane mojich kolegov z mestského úradu, ktorí sa v rámci Týždňa dobrovoľníctva zapojili do zveľaďovania nášho amfiteátra. Naši skvelí dobrovoľníci opravili na amfiteátri vyše 500 lavičiek. Za mňa je to ohromujúce číslo, ktoré vo mne vyvoláva pocit nesmiernej vďaky voči všetkým, ktorí sa na tomto skvelom počine podieľali,“ poďakoval primátor Nitry Marek Hattas.

Počasie pracantom prialo a vďaka dobrovoľníkom sa podarilo urobiť veľký kus práce. ĎAKUJEME, že ste pridali ruku k DOBRU.

Týždeň dobrovoľníctva trval od 16. do 22. septembra, kedy mali dobrovoľníci možnosť vybrať si z ponuky 34 aktivít pre 22 organizácií.

„Tento rok sme mohli ukázať dobrovoľníctvo až 603 záujemcom, ktorí si ho vyskúšali počas 1462 hodín! Je to užasne číslo a ďakujeme veľmi pekne za spoluprácu,“ hovorí Andrea Kosír Hugáňová z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva, ktoré Týždeň dobrovoľníctva každoročne organizuje v rámci celoslovenskej kampane.

Nitrianske centrum dobrovoľníctva organizuje aktivity počas celého roka. Pre viac informácié sledujte ich web www.ncdnitra.sk a sociálne siete Faceook/NitrianskeCentrumDobrovolnictva.  

Lenka Mareková
foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Dobrovoľní hasiči zasahovali aj pri…
16. máj 2024
Staň sa hrdinom a zapoj sa do Týždňa…
15. máj 2024
ZŠ Benkova sa zapojila do projektu Elektroodpad…
13. máj 2024
Pred Priorom odkryli 3600 rokov starý hrob
9. máj 2024