Zoborskí záhradkári bilancovali
6. február 2018
Primátor Nitry Jozef Dvonč, poslanci MZ v Nitre a preds. JDS Zobor Helena Hlavačková sa zúčastnili na výročnej schôdzi Občianskeho združenia Zoborského spolku záhradkárov

Primátor Nitry Jozef Dvonč a  poslanci MZ v Nitre  Miloslav Hatala, Renáta Kolenčíková, Pavel Varga i predsedníčka JDS Zobor Helena Hlavačková  sa zúčastnili na výročnej schôdzi Občianskeho združenia Zoborského spolku záhradkárov – Nitra. O činnosti aktívnych záhradkárov informovali predseda občianskeho združenia Štefan Gálik a bývalý dlhoročný predseda a v súčasnosti podpredseda OZ Stanislav Barát.

Primátor Nitry Jozef Dvonč poďakoval záhradkárom za pozvanie a ocenil činnosť občianskeho združenia, ktoré propaguje činnosť záhradkárov najmä na každoročnej výstave ovocia, hrozna, zeleniny a kvetov. Členovia občianskeho združenia robia záslužnú činnosť i medzi  žiakmi základných a deťmi materských škôl, ktorí sú každoročne, v rámci exkurzií pozývané na výstavu.

Zástupcovia združenia ocenili, že budova kultúrneho centra bola dovybavená interiérovým zariadením. Zoborskí záhradkári, ktorí  sa špecializujú najmä na pestovanie ovocia, ale aj vinohradníctva a sčasti aj zeleniny a kvetín, aj v roku 2017 zorganizovali okrem spomínanej výstavy ovocia, hrozna, zeleniny a kvetov množstvo zájazdov, odborných exkurzií i prednášok.  Je možné, že budúcoročná výstava bude zorganizovaná spoločne so záhradkármi z partnerského mesta Kroměříž. Záhradkári zo Zobora majú v súčasnosti 93 členov, do svojich radov by chceli ale prilákať viac mladých ľudí.   

FOTO: Záhradkárom sa prihovoril primátor Nitry Jozef Dvonč, ktorý ocenil ich záslužnú činnosť. (J)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022